Лудогорец победи на "Арена Созопол" състава на Нефтохимик, в сблъсък от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

Разградчани се наложиха с 4:1, като три от попаденията в тяхна полза реализира Мавис Чибота.

За домакините точен бе Апостолов, който откри резултата. С попадения на Чибота и Лукоки обаче "зелените" постигнаха обрата и продължават на 1/8-финалите.

Домакините могат да съжаляват за пропуснатата възможност да задържат за по-продължителен период от време преднината си, но през второто полувреме видимо отстъпиха пред съперника си, основно във физическо отношение.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Нефтохимик - Лудогорец 1:3, втори гол на Чибота

Срещата е от 1/16-финалите на турнира за Купата на България

Първото полувреме предложи много вълнуващи моменти и пред двете врати.

Гостите опитаха да наложат териториален превес в самото начало на двубоя, но контрите на съперника изглеждаха много опасни.

Именно при една такава ситуация след 12 игрови минути Апостолов получи топката в близост до наказателното поле и като на шега премина през трима бранители на опонента и разстреля Илиев за 1:0.

Последваха много силни моменти за разградчани, като те цели четири пъти стигаха до изстрели в рамката на вратата на Андонов.

Основно Битон можеше да съжалява за пропуснатите шансове, като бе най-близо до попадение, с което да изравни резултата.

Веднъж и голмайсторът Апостолов едва не разочарова собствения си вратар, като опита да избие центриране към Андонов, но вместо това стреля в страничната греда.

Статичните положения не доведоха до очаквания резултат за Лудогорец, като "зелените" имаха множество възможности за достигане до гол, но така и не успяха да го сторят.

Преди да е изтекъл и половин час игра пък, Бакалов бе принудително заменен от Лукоки, получавайки разтежение.

Само 9 минути след паузата пробив на Горалски, центриране и върната топка на границата на пеналта доведоха до изравнително попадение на Чибота - 1:1.

Импулсът в играта на гостите се запази и те продължиха да атакуват съперника си.

След точно час игра грешка на един от голмайсторите в срещата Апостолов поднесе на тепсия топката пред влезлия като резерва Лукоки, който направи обрата пълен.

Чибота можеше да вкара за 1:3 малко преди края на двубоя, но изстрелът му не беше точен.

Все пак Чибота вкара втория си гол в срещата 14 минути преди последния сигнал. Центрирането на Лукоки намери по не особено добър начин Чибота, но въпреки факта, че топката бе останала зад гърба му, той опита изпълнение в стил "Рене Игита" и прати топката в мрежата за 1:3.

Крайното 1:4 бе оформено отново от Чибота, който засече по ефектен начин центриране отдясно по нападението на тима си.

Така с доста спестени сили и мисъл за Европа, разградчани осигуриха участието си на 1/8-финалите в турнира за Купата на България.