Няколко разигравания между футболистите на двата тима, основно в средата на терена.

Нищо сериозно.

Две последователни контраатаки за "орлите" не постигнаха целта си.

50′

Натискът на гостите не секва и за минута.

Сериозни положения пред вратата на домакините, през вторите 45 минути, за момента няма.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Тотална доминация на гостите съпътства събитията в мача през цялото първо полувреме. В самото му начало домакините опитаха да изненадат съперника си, но по-скоро само го подразниха и след това съжалиха за стореното.

Почти като по часовник - на всеки 12 минути - гостуващият състав стигаше до отбелязване на попадение в мрежата на съперника.

Резултатът бе открит от Жоао Пауло, който получи топката отляво по нападението на своя отбор и с шут по диагонал, в обратния ъгъл, отчая вратаря на съперника за 0:1.

Точно 12 минути по-късно Клаудиу Кешеру изправи представителите на тима си на скамейката на крака, с добро изпълнение на задна ножица, с което маркира удвояването на предимството на своя състав.

3:0 направи Върджил Мисиджан, разписал се 8 минути преди почивката.

Пред домакините се откри една-единствена възможност. Антонов обаче пропусна да вкара почетен гол за състава си, въпреки че Ренан му "подари" топката с нескопосано избиване, оставяйки го на празна врата.

Футболистът на ловчанлии стреля в тялото на Минев.

45′

Почивка.

40′

Нова възможност за "орлите".

Изстрел на Кешеру обаче минава над целта.

37′

3:0 за шампионите!!!

Нов ГОЛ за състава от Разград!

Този път попадението е на сметката на Мисиджан.

Победителят отдавна е ясен, въпросът е колко убедителен ще бъде успехът му.

35′

Опит за воле от въздуха на Лукас Саша!

Изстрелът не е съвсем далеч от истината, като преминава на около метър над целта.

30′

Натискът на гостите не спира, въпреки предимството в резултата.

Лудогорец определено играе за... шоуто, предвид отсъствието на сериозен брой "зелени" фенове по трибуните.

24′

2:0 за Лудогорец!!!

ГОЛ на Клаудиу Кешеру със задна ножица!

Нищо неочаквано на стадиона в Ловеч.

Шампионите удвояват предимството си в мача.

17′

Ренан става за смях на феновете по трибуните!

Вратарят на гостите се опитва да ичзисти една върната към него топка, но се разминава с нея.

Антонов пък се озовава очи в очи с опразнената врата и... стреля в тялото на Минев!

12′

1:0 за гостите!!!

Резервите на шампионите показаха, че за тях "мач без значение" не съществува и излизат напред в резултата!

Изключително атрактивно попадение на Пауло!

10′

Феновете не скучаят...

9′

Лудогорец установява очаквано териториално надмощие.

Разликата в класите е очевидна, но пък мотивацията в редиците на шампионите не изглежда да е на възможно най-високо ниво.

5′

Добър опит на ловчанлии да изострят играта, чрез бързоногия Балъков.

Ренан обаче предусеща какво ще направят състезателите на съперника, излиза и лови топката.

3′

Литекс бързо губи притежанието на топката.

Гостите изглежда ще търсят спокойствие в представянето си, като не бързат да се втурват в предни позиции.

1′

9.Методи Костов 22.Джонатан Кафу

Литекс приема на Градския стадион в Ловеч Лудогорец, в мач-реванш за Купата на България.

Срещата в Разград приключи с категорична победа за "орлите" 4:0.

Ботев (Пловдив) е първият финалист за Купата на България!

Мисията изпълнена: Ботев е първият финалист за Купата на България!

"Канарите" потрепериха срещу Верея, но все пак постигнаха голямата си цел

Треньорът на разградчани - Георги Дерменджиев, подобно на първия двубой, ще заложи на голяма част от резервите. Титулярите ще получат почивка.

На вратата е Ренан дос Сантос. Новоизлюпеният национал Александър Василев пак ще действа на левия бек. Отдясно ще е Лукас Саша.

Напред са Жоао Пауло и Клаудиу Кешеру.

Треньорският щаб на разградчани дава първи минути на капитана Светослав Дяков. В последния мач с "червените" на "Армията" той за първи път бе в групата. Националът се контузи при разгрома с 5:0 над Локомотив (Горна Оряховица) на 12-ти март и пропусна световната квалификация с Холандия (25 март). Оттогава Дяков не е играл.

Любопитното е, че въпреки петте си титли до момента, Лудогорец има само два финала за Купата на България, като печели и двата. През 2012-а побеждава Локо (Пд) с 2:1 в Бургас, а две години по-късно, пак на "Лазур", надиграва с 1:0 Ботев. Този сезон разградчани са се устремили към трети дубъл.