Миньор (Перник) загуби домакинството си на Ботев (Пловдив) в сблъсък от 1/16-финалите на Купата на България.

След края на 90-те минути от срещата регистрираният краен резултат бе 1:2. Точен за домакините беше Йосифов, но с две попадения Фернандо Виана отказа съперника.

Още в 9-ата минута на двубоя резултатът бе открит, като именно Виана даде преднина на гостите, които до този момент бяха по-активният тим на терена.

Снимка 323706

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

Само три минути след това обаче резултатът беше изравнен. Георгиев нямаше шанс за реакция, след като Йосифов получи чудесно подаване и върна състава си в срещата.

Нови две ситуации в полза на "канарчетата" маркираха края на първото полувреме.

Снимка 323704

След паузата Неделев бе най-близо до отбелязване на втори гол в полза на пловдивчани, но след около час игра пропусна да се разпише.

Миньор (Перник) стартира подготовка за новия сезон

19 футболисти изведе на първото занимание старши треньорът Юрий Васев

Крайното 1:2 оформи Фернандо Виана, вкарал победния гол за тима си 7 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Ботев (Пд) се измъчи, но заслужено продължава в следващата фаза от турнира.

Миньор (Перник): 99. Алекс Георгиев, 14. Димитър Савов, 2. Виктор Райчев, 26. Антон Киров, 3. Антон Славчев, 6. Любомир Христов, 5. Веселин Васев, 8. Кристиян Слишков, 28. Даниел Гогов, 10. Томислав Павлов, 7. Калоян Йосифов

Резерви: 1. Даниел Леонтиев, 21. Стивън Милчев, 18. Стоян Манолски, 23. Павлин Чиликов, 15. Илиян Илиев, 17. Йоан Маринов, 30. Давид Стоянов

Ботев (Пловдив): 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 18. Радослав Терзиев, 23. Лазар Марин, 20. Филип ван Арнем, 22. Марко Перван, 14. Станислав Шопов, 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана, 10. Антонио Вутов

Резерви: 33. Георги Аргилашки, 4. Родни Клустър, 6. Костадин Ничев, 27. Иван Василев, 28. Филип Филипов, 66. Еберт Кардосо, 17. Лъчезар Балтанов

Стадион: "Миньор", Перник

Главен съдия: Мустафа Шефкет