Тимът на Миньор (Перник) победи Черно море с 2:1, след като губеше с 0:1 на полувремето и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Александър Александров-Алекс изведе "моряците" напред в резултата още в 9-ата минута. Въпреки това в 50-ата домакините изравниха чрез Дичев. Резултатът 1:1 се запази да края на редовните 90 минути и двубоят отиде в продължение.
Победното попадение за Миньор стана дело на Господинов от дузпа в 101-ата минута.

С победата перничани отмъстиха на "моряците" за загубата с 0:4 само преди няколко дни в двубоя от 15-ия кръг на "А" група..

На осминафиналите Миньор ще се изправи срещу Видима (Раковски), като срещата е неделя.

Гостите започнаха добре двубоя и поведоха още в 10-та минута с красив гол на Александър Александров-Алекс. Бившият национал прехвърли вратаря на перничани Иво Иванов от малък ъгъл и даде преднина за отбора си. След скованото начало постепенно домакините изравниха играта, но на два път не успяха да отбележат. Малко преди гола на Алекс, Манолов бе близо до попадение, но гредата помогна на вратаря на домакините.

Пет минути след почивката след бърза контраатака Миранда намери Дичев на отлична позиция и голмайсторът не сгреши - 1:1.

През втората част играта живна и стана хубав за стандартите ни двубой. Точка в спора сложи Христо Господинов, който реализира дузпа в 101-та минута, отсъдена за нарушение на Танко Дяков в наказателното поле срещу Борислав Дичев.

МИНЬОР - ЧЕРНО МОРЕ 2:1