Лудогорец се класира за полуфиналите за Купата на България, след като победи Монтана с 5:0 в среща, която се игра на "Хювефарма Арена". Втородивизионният отбор бе домакин, но заради ремонтни дейности на "Огоста", двубоят се проведе в Разград.

"Зелените" стигнаха до респектиращ резултат още през първото полувреме, когато Доминик Янков (5', 45') и Матиас Тисера (16', 34') вкараха по два гола. Това бяха и дебютни попадения за аржентинския нападател. През втората част Каули Оливейра (79') оформи крайния резултат.

Монтана - Лудогорец: 0:5 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

По-късно днес Левски се изправя срещу Септември (София) в другата 1/4-финална среща за Купата на България.

Снимка 565558

Двубоят започна отлично за разградчани, които поведоха в резултата още в петата минута, благодарение на Доминик Янков. Сериозна грешка на защитата на Монтана позволи на халфа да стигне до топката и от непосредствена близост да разстреля вратаря Петър Петров.

Снимка 565559

В 16-ата минута новото попълнение на "зелените" Матиас Тисера удвои. Доминик Янков пусна хубаво подаване към нападателя, който от около точката на дузпата не остави шансове на Петър Петров.

В 34-ата минута Матиас Тисера направи резултата класически. Рик Джонатан нахлу отляво и центрира по земя към играча на разградчани, който се намираше в непосредствена близост до вратата. Тисера подложи крак и направи резултата класически. Останаха съмнения за засада, но след консултация с ВАР, съдията Радослав Гидженов зачете попадението.

Снимка 565560

В края на първото полувреме пък Доминик Янков също се разписа за втори път в мача. Халфът се възползва от пространството пред себе си и отправи мощен снаряд от далечно разстояние, пращайки топката в десния горен ъгъл на вратата - 0:4.

Снимка 565562

Първата ситуация през втората част дойде в 54-ата минута, когато Текпетей получи възможност да обстрелва вратата на северозападняците, след като от Монтана не успяха да изчистят по най-добрия начин топката след центриране отляво на далечната греда, но ударът на ганаеца попадна в ръцете на Петров.

Снимка 565557

Последваха спокойни минути, в които разградчани владееха повече топката, но не предприемаха крайни действия, а двамата треньора решиха да вкарат играчи, които по-рядко получават шанс за изява.

В 79-ата минута резултатът стана 5:0. Тисера бе изведен от Алекс Сантана с дълъг пас отдясно. Аржентинецът нахлу в наказателното поле, след което предостави топката на Каули Оливейра, който се разписа на празна врата.

Козмин Моци: Имаме оферти за даване под наем