Лудогорец постигна категорична победа с 4:0 над Локомотив (Пловдив) в 1/8-финална среща за Купата на България. С днешния си успех "орлите" продължават напред в турнира и чакат следващия си опонент на четвъртфиналите.

Иначе домакините бързо откриха резултата чрез Кайо Видал в 11-ата минута. През второто полувреме пък точни бяха Рик Джонатан, Руан Круз и Матиас Тисера.

Двубоят стартира с вихрена атака на "орлите", когато Кайо Видал надбяга отбраната на тима от Пловдив, излезе очи в очи с вратаря, след което опита да комбинира встрани със свой съотборник, но подаването му бе пресечено.

Снимка 645065

Източник: startphoto.bg

С оглед високо изнесената защита на "смърфовете", Лудогорец съумя от втория път да се възползва от пролуката в пловдивската отбрана. В 11-ата минута Бърнард Текпетей получи извеждащо подаване, устреми се напред, за да взаимодейства с Кайо Видал, който от непосредствена близост реализира за 1:0. До края на полувремето не последва нищо по-интересно.

В средата на втората част ситуацията за гостите се усложни значително. В 57-ата минута колумбиецът Хорхе не се вслуша в предупрежденията на Георги Гинчев, че ще получи втори жълт и респективно червен картон при следващо по-сериозно нарушение. Защитникът извърши неразумен фал, принуждавайки арбитъра да го отстрани от игра.

Снимка 645056

"Орлите" продължиха с натиска. В 64-ата минута Бърнард Текпетей осъществи характерния си пробив, след като с левия си крак нанесе мощен изстрел, спасен от стража Динко Хоркаш.

Съставът на Георги Дерменджиев постига комфортен аванс, вкарвайки втори гол. В 75-ата минута появилият се на терена Рик Джонатан с изкусно изпълнение направи безпомощен Динко Хоркаш.

Снимка 645058

Лудогорец можеше да наниже трето попадение, след като Рик Джонатан остана сам срещу Рик Джонатан, ала хърватският вратар се отчете с добро спасяване. Четири минути по-късно логичното се случи. Квадво Дуа и Руан Круз комбинираха по чудесен начин и бразилецът с удар отблизо записа името си сред голмайсторите. В края на мача влезлият Матиас Тисера също разпъна мрежата на Динко Хоркаш за 4:0.

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 4:0 (Развой на срещата по минути)