Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:

Край на мача.

90′

Жълт картон за Горанов.

86′

Миятович предотврати трети гол във вратата си, след като се намеси решително след центриране отдясно и изби топката пред Алмейда.

85′

Мартин Петков заменя Спиерингс.

84′

Николаев заменя Карагарен.

84′

Малонга заменя Аралица.

80′

Салинас е заменен от Клапан.

78′

Холмар, който имаше жълт картон, удари с лакът Аралица, но играта не бе спряна.

74′

Мазурек заменя Райнов.

74′

Нашименто влиза на мястото на Иванов.

69′

Костов получи извеждащ пас отляво в наказателното поле. Нападателят потърси завършващ удар, но не затрудни Луков.

66′

Малембана заменя Петрович.

58′

Костов заменя Алар.

52′

Жълт картон за Каргас.

47′

Разбъркване пред вратата на домакините след центриране от корнер. Луков реагира бавно, но нито един играч в синьо не успя да нанесе голов удар.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първата част.

45′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!!! Карагарен бележи! Домакините организираха отлична атака отляво. Томашевич се включи в атака, полчи пас от Умарбаев, прехвърли излезлия Миятович, а за Карагарен остана най-лесното.

39′

Умарбаев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, но Аралица и Масоеро не успяха да нанесат хубав завършващ удар.

38′

Жълт картон за Холмар.

34′

Жълт картон за Карагарен.

29′

Удар на Умарбаев минава над вратата на Миятович.

25′

Жълт картон за Тиам.

23′

ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!!! Димитър Илиев се разписа! Янис Каргас сбърка при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Илиев, който с шут в близкия ъгъл и след неумела намеса на Миятович вкара за 1:0.

21′

Локомотив разигра добре и топката стигна до Умарбаев в наказателното поле. Таджикистанецът опита удар, който Каргас блокира.

20′

Холмар блокира удар на Карагарен.

14′

Първа добра възможност за един от двата отбора. Миятович не успя да улови центриране отляво. Топката стигна до Карагарен, който не успя да нанесе хубав удар. Черногорецът застана добре с тяло и му попречи, след което защитник в синьо изчисти.

9′

Станислав Иванов получи топката в наказателното поле, но бе добре блокиран от Масоеро. Последва корнер, след който Каргас стреля с глава на първа греда, но над вратата.

7′

Спокойни начални минути.

1′

23. Доминик Малонга 88. Марин Петков

Локомотив (Пловдив) приема от 20:30 часа на "Лаута" гранда Левски в първи полуфинален сблъсък за Купата на България.

Носителят на трофея ще разчита на подкрепата на публиката си, за да стигне до комфортен резултат на собствен терен.

Домакините са амбицирани да защитят трофея, а "сините" искат да зарадват привържениците си с купата.

Христо Бонев: Най-важното е да не получим гол от Левски

Зума: Най-важното е да не получим гол от Левски

"Страхувам се за полуфинала"

Спечелването на трофея гарантира и участие в Лига Европа.

Треньорът на "черно-белите" Бруно Акрапович ще може да разчита от първата минута на двама основни играчи - Малембана и Милош Петрович. Те пропуснаха мача с Етър.

Снимка 445391

Наставникът има дилема за върха на атаката, където новото попълнение Доминик Малонга определено привлича вниманието.

Акрапович за Ераносян: Нека критикува мен, но не и футболистите

Напрежение на "Лаута"

За Левски мачът е на живот и смърт, тъй като "сините" нямат победа през пролетта и нещата в първенството не изглеждат оптимистично.