Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 345

Още един елитен тим се сбогува без време с турнира за Купата на България

Слаб съдия прати Литекс на осминафинал, пропадането на Витоша продължава

Ловчанлии отново са фактор в турнира за Купата на България

88′

Витоша хвърля всичките си сили в атака. Дори централният защитник Ники Христозов вече играе като нападател.

85′

Живко Желев търси освежаване на крилата. Тихомир Кънев влиза вместо Георги Търтов.

78′

Последна смяна в лагера на гостите - в игра се появява Даниел Пеев.

70′

Опитният Искрен Писаров отстъпва мястото си на Добромир Бонев.

67′

ГОООЛ ЗА ЛИТЕКС!! 1:0!! РАДЕНЦОВ - ДУЗПА! Типично по български миг, след като не отсъди чиста дузпа за Литекс, реферът Гинчев реши да поправи грешката си и при една далеч по-безобидна ситуация, отсъди наказателен удар за домакините. На повторенията ясно се видя, че Йордан Върбанов играе първо с топката, преди да закачи крака на Кирев.  С отговорната задача се нагърби капитанът Раденцов, който прати Василев в обратния ъгъл и даде преднина на ловчанлии.

64′

В 64-ата минута главният съдия Георги Гинчев бе на крачка от това да бъде линчуван от домакините. Искрен Писаров падна в наказателното поле след досег с Тодор Гочев, но арбитърът така и не пожела да посочи дузпата. Това вбеси играчите на Литекс, които веднага обградиха арбитъра. Най-активният в псувните по негов адрес - Тонислав Йорданов пък видя жълтия цвят на картона.

61′

Тодор Гочев заменя младия Илиян Попов.

60′

Треньорският щаб на Витоша явно не прощава пропуска на Кутев, заменяйки го с младия Атанасов.

52′

КУТЕВ! Втората част можеше да започне по фамозен начин за гостите. Димитър Панталеев демонстрира отличен поглед върху играта и изведе сам срещу вратаря колегата си Кутев. Бившият играч на Ботев (Пд) обаче направи по-трудното и от удобна позиция стреля покрай Диян Вълков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

КИТАН ВАСИЛЕВ! Витоша (Бистрица) можеше да дочака своя момент в 44-ата минута, когато реално създаде и първото си положение за тази среща. Китан Василев се възползва от неточност между отбраната и халфовата линия на Литекс. Последва мощен рейд на юношата на Славия, който по чудо не намери очертанията на ловешката врата.

38′

Иван Иванов спря обещаваща атака на Витоша и бе декориран в жълто.

35′

Жълт картон за Димитър Панталеев, който прие доста емоционално решението на съдията Гинчев.

24′

ТОНИСЛАВ ЙОРДАНОВ! Голямата звезда на Литекс - Тонислав Йорданов продължаваше да тормози отбраната на Витоша. Стрелецът, който е собственост на ЦСКА, опита много техничен изстрел в 24-ата минута. Християн Василев трябваше да се разтегне максимално, за да спаси отново своя тим от попадение.

21′

Жълт картон за Венци Бонев за нарушение срещу Искрен Писаров.

17′

Гостите опитаха да изненадат своя опонент с извеждащ пас зад отбраната за Пол Отофе в 17-ата минута. Нигериецът щеше да се озове на голова възможност, ако с отлична намеса не бе блеснал следящият отлично играта вратар Вълков.

15′

Четвърт час след началото на двубоя, Витоша продължаваше да допуска досадни грешки в отбрана, които спомагаха за головите ситуации пред играчите на Литекс. До такава стигна и Искрен Писраов, който шутира от наказателното поле, но в последния момент на решителен шпагат легна ветеранът в отбраната на "тигрите" - Венци Бонев.

7′

ЙОРДАНОВ! Литекс продължи да доминира и в седмата минута на отново беше близо до попадението. Йорданов видя, че съперниковият вратар е няколко метра пред своята голлиния и опита да го прехвърли. Падащият му лист обаче не намери очертанията на изненадания Василев.

3′

КИРЕВ! Отборът на Литекс стартира срещата по-активно и можеше да поведе в резултата след само 3 минути футбол. Георги Търтов проби по крилото, след което центрира за своя централен нападател Тонислав Йорданов. Младокът отигра ситуацията по възможно най-добрия начин, продължавайки за Кирев. Играчът с №7 обработи топката без подготовка и шутира силно. Християн Василев обаче бе на мястото си и спаси с вещина.

1′

99. Тихомир Кънев 77. Даниел Пеев

Отборите на Литекс и Витоша (Бистрица) се изправят един срещу друг в 1/16-финален двубой от турнира за Купата на България. Амбицията и на двата тима е за продължаване в следващата фаза, което прави двубоят в Ловеч доста интересен.

Селекцията на Живко Желев се намира на пето място във Втора лига, като до този момент не успява да стабилизира своите изяви, редувайки победи със загуби. "Оранжевите" има традиции в турнира, като до този момент са печелили националното отличие четири пъти. През изминалата кампания ловчанлии дори стигнаха полуфиналите, въпреки че бяха част от Трета лига.

Купа на България: Крайни резултати и репортажи от днешните мачове

Драма, червени картони, дузпи и няколко изненади на 1/16-финалите

Играчът във форма за домакините определено е младежкият национал Тонислав Йорданов, който ще разчита на подкрепата на опитните Искрен Писаров, Ивайло Раденцов и Ники Христов.

Витоша пък ще се опита да счупи каръка и най-сетне да постигне победа във важен мач. "Тигрите" на Костадин Ангелов ще трябва да сътворят истински подвиг, за да запазят мястото си в елита. Със сигурност обаче рейд в турнира за Купата на България може да повлияе чудесно върху смачканото самочувствие на бистричани.

Левски напред за Купата, победи Ботев (Гълъбово) с 1:0!

Безобразен и позорен Левски отърва резила срещу Ботев (Гълъбово) след 120-минутна мъка! (ВИДЕО)

Отборът на Делио Роси трагичен, би с гол в продълженията

Добре известен факт е, че тимът ще трябва да се оправя без своя основен голмайстор - Григор Долапчиев, който получи фрактура на крака.

Главен съдия на срещата е Георги Гинчев от Велико Търново, с помощници Георги Дойнов и Здравко Николов. Делегат на БФС е Боян Кайров, а работата на реферите ще наблюдава Крум Стоилов.