Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 321

Литекс продължава напред за Купата след късна драма срещу Локо (Сф)

Литекс на четвъртфинал за Купата на България!

Гол в 90-ата минута изхвърли Локо (София) от турнира

90′

ГОООООЛ ЗА ЛИТЕКС!! 1:0! "Оранжевите" нанесоха своя удар в края, след като реализират победен гол. Точният изстрел на капитана Ивайло Раденцов подпечатва визите на ловешкия тим за четвъртфиналната фаза. Бившият играч на Дунав бе точен директно от фаул.

85′

КАКЪВ ШАНС ЗА ЛИТЕКС!  В 85-та минута Литекс пропусна най-чистото положение до този момент. Първо опасен удар на Тонислав Йорданов бе избит от дебютиращия вратар на Локо (Сф) Андрея Ефремов, а при добавката стражът на "железничарите" спаси и шута на Ивайло Раденцов.

74′

До този момент от срещата има 7 корнера. 3 за домакините и 4 за гостите. Ловчанлии обаче имат предимство при жълтите картони 3:2.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! През първата част играта беше доста равностойна. Интересните мигове пред двете врати липсваха, като публиката в Ловеч по скоро видя здрава битка.

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

26′

Първата си опасна ситуация Локомотив (София) създаде в 26-та минута след пробив на Здравко Димитров през центъра, но ударът му не бе точен.

2′

ТЪРТОВ! Още във втората минута ловчанлии можеха да открият резултата, но след удар на Георги Търтов топката премина покрай гредата.

1′

99 Тихомир Кънев 27 Андрей Виденов

Отборите на Литекс и Локомотив (София) се изправят един срещу друг в двубой от осминафиналната фаза за Купата на България. Двата тима нямат право на грешка, тъй като спорът им ще се реши само в една среща.

Предимството да домакинстват на свой терен в Ловеч ще имат момчетата на Живко Желев. Традиционно за себе си, "оранжевите" вече взеха скалпа на един елитен тим, отстранявайки намиращия се в жестока игрова криза тим на Витоша (Бистрица). Искерн Писаров и компания обаче не искат да спират до тук, още повече, че през изминалото издание на турнира стигнаха чак до полуфиналите.

Живко Желев пред уволнение от Литекс?

Локомотив (София) може да се окаже палач на младия треньор

"Железничарите" имат известен психологически превес, тъй като само преди 10 дни разбиха Литекс с 4:0 в "Надежда" за първенство. Макар да са наясно, че двете срещи няма да имат нищо общо.

Локо (София) ще разчита на намиращия се в страхотна форма нападател - Илия Димитров, който е собственост на Левски. Разбира се, ключова роля за представянето на тима ще изиграе и капитанът Александър Бранеков.

Главен съдия на срещата е Ангел Баялцалиев, с помощници Мартин Ангелов и Красимир Миланов. Четвърти арбитър е Рюстем Карагарен, а делегат на БФС е Тургай Али Мустафа. Работата на реферите зорко ще следи Йордан Гулев.

Илия Димитров пред ТОПСПОРТ: Дано Левски забелязва доброто ми представяне

"Винаги съм бил амбициран да играя на "Герена", има възходяща градация в Локо (София)"