Литекс отстрани Славия от турнира за Купата на България след победа с 2:1 на градския стадион в Ловеч.йеленкович

Ловчалии поведоха в 14-ата минута с гол на Йеленкович (вдясно), който бе точен от 20 метра и откри резултата. Попадението бе първо за капитанът на домакините от доста време насам, след като той дълго време се лекува от контузия и бе извън терените.

В 22-ата минута Тодор Колев направи 1:1. Таранът на "белите" получи пас от Илия Илиев и изравни със силен удар от границата на наказателното поле.

До края на полувремето по един пропуск направиха Петър Златинов и Радослав Рангелов. В 43-ата минута жълт картон за симулация в наказателното поле на Литекс получи Георги Мечечиев. Той бе останал сам срещу вратаря Тодор Тодоров, но вместо да комбинира със съотборниците си, реши да пада за дузпа.

През втората част играчите на Литекс вдигнаха оборотите и в 58-ата минута след прецизно изпълнен фаул от Живко Желев вратарят на гостите Емил Петров не успя да улови топката и тя бе довкарана от притичалия Станислав Манолев.

Малко след попадението стражът на "белите" Емил Петров получи контузия и бе заменен принудително от Армен Амбарцумян.

бибишковВ продължението на срещата Крум Бибишков (вляво) отбеляза редовен гол, който съдийската тройка скандално отмени. Литекс обаче елиминира "белите" и в щаба на домакините не претендираха много заради незачетения гол.

Жребият за полуфиналите в турнира за Купата на България "Форд-Мото Пфое" ще бъде изтеглен на 19 април (четвъртък) от 11,00 часа в търговския салон на "Форд-Мото Пфое" в столичния квартал Младост - ул. "Александър Малинов" 1.

В жребия ще участват четирите отбора, спечелили четвъртфиналите за купата- Левски, Литекс, Локо (Пд) и Берое. Двата 1/2-финални мача в турнира за Купата на България "Форд-Мото Пфое" ще се проведат на 25 април (сряда), от 16,00 часа.

Финалът на турнира за Купата на България "Форд-Мото Пфое" ще се състои на 9 май (сряда), на градския стодион в Стара Загора. И полуфиналите, и финалът са в един мач, при равенство в редовното време се играят продължения, а при ново равенство се изпълняват дузпи до определяне на победителя.