Турнир: Купа на България Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски се класира на финал за Купата на България след 2:2 в реванша срещу ЦСКА

Левски охлади амбициите на ЦСКА за обрат и се класира на финал за Купата на България

Драматично равенство 2:2 на националния стадион, което бе напълно достатъчно за хората на Делио Роси

87′

Официално предупреждение и за Жеферсон.

85′

Жълт картон за Стойчо Атанасов.

82′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!!! 2:2!! АЛБЕРГ! Въпреки, че интригата в този двубой наглед рязко намаля, футболистите на ЦСКА не се отказаха от търсенето на попадения. Нов гол в мрежата на Левски все пак се случи в 82-ата минута, който падна не и без любезното съдействие на Божидар Митрев. Капитанът на "сините" сбърка фатално при едно центриране и поднесе топката на тепсия за Алберг, който на празна врата направи 2:2.

76′

Принудителна смяна в лагера на Левски. Теренът напуска контузеният Паулиньо, вместо него в игра се появява Кабрал.

75′

Жълт картон за Паулиньо, който напуска терена прекалено бавно.

74′

Втора смяна в Левски - Серджиу Буш напусна игра, вместо него Антонио Вутов.

67′

Последна смяна в ЦСКА - Станислав Манолев отстъпи мястото си на Роланд Алберг.

66′

Първа смяна в Левски - Васил Панайотов се появи в игра, а терена напусна Нашименто.

64′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! 2:1!!! БУШ!! И точно когато "червените" предвкусваха, че съперникът им ще бъде повален, Левски сякаш нанесе съкрушителния удар в този турнирен сблъсък. Паулиньо се пребори за една наглед безнадеждна топка по крилото, след което много майсторски пусна за Буш. Румънецът се освободи от Бодуров и Барт, а миг по-късно елегантно преодоля Черниаускас за 2:1.

60′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЦСКА!! Символичните гости стигнаха до пълен обрат едва няколко минути, след като бяха вкарали първия си гол! Радостта на Рафаел Енрике обаче бе отнета от страничния съдия, след като според него бразилецът е бил в положение на засада в момента на центрирането към него от страна на Станислав Манолев. На видеоповторенията пък ясно си пролича, че спорната ситуация е повече от дискусионна.

56′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! ХЕАН БЛАНКО!! 1:1!! "Червените" надежди се възродиха след гол на Хеан Бланко в 56-ата минута. Колумбиецът се оказа на точното място, след като отбраната на Левски не съумя да се справи с пробив на Рафаел Енрике. Митрев така и не улови топката, която впоследствие стигна до вражеския нападател, реализирал отблизо. Всичко това доведе до голяма радост в Сектор "Г" и запази интригата жива до последния съдийски сигнал.

51′

ОБЕРТАН!! Всичко в тази турнирна двойка можеше да приключи в 51-ата минута, когато Габриел Обертан не се възползва от изключителен подарък на Жеферсон. Бразилецът допусна коженото кълбо да премине зад гърба му, извеждайки сам срещу Черниаускас френската звезда на Левски. Бившият играч на Манчестър Юнайтед сякаш подцени ситуацията и прати изстрела си във външната част на мрежата.

Снимка 350224

49′

С появата в игра на Едвин Джеси, ЦСКА заигра далеч по-организирано по крилото. Бившият играч на НАК (Бреда) опита да асистира на Бланко с няколко добри центирания, но нито едно от тях не се превърна в така жадувания гол.

46′

На почивката Стамен Белчев предприе смяна, заменяйки Румен Пинто за далеч по-офанзивния от него  Едвин Джеси.

Снимка 352753

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

Снимка 352773

45+1′

Левски получи изгодна възможност за второ попадение малко преди сигнала за пауза. Обертан отново спечели индивидуалния сблъсък с Жеферсон, след което пусна за намиращия се в близост до голлинията Паулиньо. Бразилецът обаче не успя да играе с топката и да нанесе решителен удар.

42′

Макар и без Каранга, футболистите на ЦСКА опитаха да пресират максимално десетимата от Левски. "Армейците" заложиха на центрирания пред Митрев, като едно от тях можеше да бъде превърнато в гол от Манолев. Българският национал обаче остана под коженото кълбо и не съумя да отправи може би точен изстрел.

40′

Картон получава още един футболист на ЦСКА - Рубен Пинто.

38′

Официално предупреждение за Александър Барт, който наруши правилата срещу Паулиньо.

Снимка 352772

32′

СМЕНИХА КАРАНГА! Втори голям проблем сполетя тима на Стамен Белчев в 32-ата минута. Малко след бруталното влизане на Тиам, звездата на ЦСКА - Фернандо Каранга демонстрира, че не може да продължи срещата. Бразилецът напусна терена със сълзи на очи, бидейки заменен от Хеан Бланко.

Снимка 352771

31′

КАРАНГА! ЦСКА можеше да се възползва от численото си превъзходство в 31-ата минута. Фернандо Каранга пое топката с гръб към вратата, завъртя се елегантно и отправи изстрел, който за негова жалост не намери очертанията.

29′
Снимка 352770

28′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ХАЛИ ТИАМ! Емоциите на терена взеха връх в 28-ата минута, когато главният съдия Ники Йорданов реши, че левскарите трябва да останат с човек по-малко. Хали Тиам закъсня с интервенцията си срещу Фернандо Каранга и безразсъдно му влезе с двата крака. Миг по-късно логичното се случи и африканецът пое преждевременно към изхода на терена.

25′

БУШ! Въпреки, че ЦСКА беше отборът, нуждаещ се от попадения, опонентите им бяха тези, които създаваха по-чистите ситуации в мача. Такава се откри и пред румънския нападател на Левски - Серджиу Буш, който пробва да изненада стража на "армейците" с удар от почти нулев ъгъл в 25-ата минута. Литовецът очакваше подобен развой на събитията и майсторски отрази.

23′

Божидар Митрев претендираше за нарушение срещу себе си в 23-ата минута. Стражът бе изблъскан в гръб при центриране на Тиаго, но сигнал от главния съдия така и не последва.

18′

Веднага интересните моменти се пренесоха от другата страна на терена. В 18-ата минута Серджиу Буш се пребори с глава за една висока топка и Паулиньо шутира без особена подготовка. Всичко това може би предрече и неточния му изстрел над горната греда.

14′

КАРАНГА! Случилото се в началото на мача видимо обърка първоначалните стремежи на "армейците". Живителни сили на гостите вдъхна Фернандо Каранга, който в 14-ата минута за малко не намали резултата. Всичко започна от центриране на Стойчо Атанасов, което намери Енрике. Рафаел свали за своя сънародник с №9, който внесе огромна суматоха в отбраната на Левски, ала слабият му удар бе париран от Божидар Митрев!

10′

Опит на Тиаго с изпълнение на пряк свободен удар. Острото му центриране обаче бе избито от добре позиционирания Давид Яблонски.

6′
Снимка 352754

5′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! 1:0!!! ЖОРДИ ГОМЕС!! Планът на Делио Роси проработи и Левски поведе в резултата след едва пет минути на националния стадион. Габриел Обертан получи топката на крилото, след което комбинира с Прохазка. Словакът опита да подаде за намиращ се на дузпата свой съотборник, но след досега с крака на "червен" съперник, тя отиде към връхлитащия на скорост в наказателното поле Жорди Гомес. Юношата на Барселона отправи много акуратен изстрел, който се заби неспасяемо под гредата на Черниаускас.

2′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ!! Символичните домакини демонстрираха своите големи амбиции в двубоя веднага след първия съдийски сигнал. Не бяха изминали и 60 секунди, когато левскарите, макар и малко случайно, можеха да поведат в резултата. Иван Горанов се включи от втора позиция, след което отправи остро центриране. Бранител на ЦСКА докосна коженото кълбо и то се запъти застрашително към вратата на "армейците". За щастие на Черниаускас и компания, всичко завърши с удар в страничната греда.

2′
Снимка 352752

1′

Дербито e белязано от драконовски мерки за сигурност, които имат за цел да предотвратят грозния инцидент от последния мач с пострадалата полицайка Гергана Зашева. На националния стадион са инсталирани голям брой нови охранителни камери, които имат възможността да заснемат в най-висока революция. Органите на реда пък създадоха няколко контролно-пропускателни пункта в подстъпите към стадиона. Възлови столични булеварди пък бяха затворени след 17:00 часа.

Снимка 352747

1′

Статистиката определено е на страната на символичните домакини, които никога досега не са били отстранявани от големия си враг, когато мачовете за националното отличие са се решавали в две срещи.

1′

Резултатите от анкетата на ТОПСПОРТ за крайния изход на дербито тази вечер.

анкета

Левски или ЦСКА - кой ще се класира на финал за Купата на България?

Левски. Предимството от два чисти гола е достатъчно за "сините" 24.6%

ЦСКА. "Червените" ще обърнат ситуацията в своя полза и ще спорят за трофея 50.0%

ЦСКА ще победи с 2:0 в реванша, но ще бъде елиминиран след изпълнения на дузпи 1.0%

ЦСКА ще надделее над съперника си, но ще допусне решителен гол и няма да се класира на финал 5.3%

Левски ще победи и във втория сблъсък от тази фаза 10.3%

Реваншът ще завърши наравно 5.1%

Не ме интересува 3.7%

1′

И двамата треньори имат проблеми в своите състави. Роман Прохазка ще излезе като десен защитник за Левски, тъй като трябва да замени контузения Милош Цветкович. Капитанът на ЦСКА – Божидар Чорбаджийски пък сяда на резервната скамейка вместо опитния Александър Барт. Там ще бъдат и доскоро лекувалите травми – Кристиян Малинов и Кирил Десподов.

1′