Носителят на трофея за Купата на България - Берое напусна турнира. В мач от 1/8-финалите старозагорци загубиха с 0:1 визитата си на Левски в София. Единственото попадение в мача реализира Владимир Гаджев.

Капитанът на "сините" бе точен в 82-ата минута. Като цяло Левски бе по-добрият отбор на терена и само добрите намеси на Теодор Скорчев предотвратиха по-изразителна победа. С няколко пропуска за столичани се отчете Гара Дембеле, който преди дни се забърка в сериозен скандал заради употреба на алкохол.

Домакините от София направиха прилично първо полувреме и на няколко пъти бяха близо до отклриване на резултата. Още в 5-ата минута Дембеле шутира от границата на полето, но топката се отби в напречната греда.

До края на полувремето Дембеле още на два пъти бе изведен на стрелкова позиции, но така и не успя да прокара топката зад гърба на Скорчев. С неточни удари за Левски се отчетоха още Младенов и Грийн.

Гостите от Стара Загора можеха да открият резултата в продължението на първата част. Грешка на Стефан Станчев позволи на Берое да организира бърза контраатака, завършена със слаб удар на Велев.

Още на почивката Ясен Петров направи първата си промяна - на мястото на Грийн в игра влезе Дарко Тасевски.

Именно македонецът бе близо до откриване на резултата в 52-ата минута, но ударът му облиза напречната греда.

С всяка изминала минута настискът на "сините" ставаше все по-сериозен и откриването на резултата изглеждаше неизбежно. Логичното се случи чак в 82-ата минута, когато Гаджев получи топката в пеналта, финтира бранител на гостите и с точен удар в долния десен ъгъл не остави шанс на направилия страхотен мач Скорчев - 1:0.

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 1:0
1:0 Владимир Гаджев (82')