Левски трудно се класира на 1/4-финалите за Купата на България след минимален успех с 1:0 над Черноморец в Бургас. "Сините" стигнаха до крайния успех с попадение на резервата в този двубой Валери Домовчийски, който реализира чак в 112-ата минута на двубоя.

В редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол и се стигна до продълженията. Почти през всичките 90 минути "сините" владееха инициативата, но на няколко пъти младият вратар на бургазлии Янко Георгиев се намеси феноменално и отрази опасностите, които създадоха футболистите на Левски.

Първото по-сериозно положение пред една от двете врати беше пред тази на Левски. В 10-ата минута Пламен Крумов се озова сам срещу Божидар Митрев, но младият вратар на "сините" действа разчетено и улови.

В 13-ата минута силен шут на Бардон срещна гредата. В 41-ата минута Телкийски подаде топката на Бардон в наказателното поле на Черноморец, но удара с глава на французинът премина на сантиметри край дясната греда на вратата на домакините.

През втората част отново "сините" пропиляха още няколко изгодни положение пред вратата на домакините, които се бранеха успешно, а и като цяло на моменти стояха на терена като равен с равен. В 57-ата минута Георги Иванов финтира двама бранители на бургазлии, но ударът му бе блокиран от Траян Дянков, след което топката излезе в корнер.

В 69-ата минута силен удар от разстояние на Митко Трендафилов се отби от дясната греда на пазена от Митрев врата на "сините". В 83-ата минута играчи на двата отбора стигнаха до саморазправа, след което реферът Ристосков показа 2 жълти картона. Тогава Йовов напредна по лявото крило, но бе задържан за фланелката от Траян Дянков. Може би, за да се опита да се освободи Бижутера размахна с ръка, след което бе сритан от Дянков и се озова на земята. Ристосков отсъди фаул, но и санкционира двамата футболисти.

Във финалните минути на мача играчите на Левски упражниха натиск, но така и не успяха да стигнат до попадение, което наложи да се играят продължения.

В първото от тях най-опасното положение бе пропиляно от Пламен Крумов в 105-ата минута, който напредна и само Станислав Ангелов се оказа преграда между него и вратарят Митрев. Нападателят на Черноморец обаче би неточно и пропусна да открие резултата.

Иначе преди това, в 97-ата минута след центриране удар на Игор Томашич с глава се отби в гредата и излезе в аут.

В 112-ата минута най-сетне падна гол, като негов автор бе появилият се в 73-ата минута Домовчийски. Валери реализира хладнокръвно след подаване на Ричард. При паса Миро Иванов ефектно пропусна топката към нахлуващият нападател на Левски, който вкара за 1:0 и донесе измъчения успех на "сините".

С това попадение Домовчийски прекъсна серията от 311 минути минути без вкаран гол от играч на Левски.