Подкрепата за "сините" от трибуните не спира и за секунда.

Жълт картон за Сисиньо.

90′

Начало на първото продължение.

90+5′

Второто полувреме не се различаваше много от началното, в първите си няколко минути.

След около час игра обаче домакините се задействаха, като увеличиха темпото на игра и създадоха две опасности пред Стоянов.

Първо рефлексите на вратаря бяха изпробвани след добро изпълнение на ъглов удар. Стражът бе на ниво и не позволи да бъде изненадан.

След това Тиам подаде за Робърта, който центрира в наказателното поле. Топката стигна до Иванов, който стреля силно, но за негово нещастие кълбото се отби в тялото на защитник.

Последва ситуация за разградчани, като те се оказаха с числено преимущество над съперника си, в неговата половина. Вместо да подава обаче, Вандерсон избра да стреля и не намери очертанията на целта.

В последните минути на редовното време Лудогорец взе инициативата и опита да притесни Миятович. Наложи се вратарят да спасява "сините" при мощен изстрел на Вандерсон.

В последните секунди на добавеното време Холмар Ейолфсон задържа атакуващ състезател на съперника и получи жълт картон, а съдията посочи бялата точка.

Драгош Григоре застана зад топката, но не успя да стреля добре и дузпата бе спасена от Миятович.

Вратарят на "сините" прати мача в продължения.

90+4′

Край на редовното време.

Следват продължения!

90+3′

СПАСЯВАНЕ!

0:0!

Григоре пропуска от бялата точка!

Миятович отразява изстрела му!

90+2′

ДУЗПА за Лудогорец!

Жълт картон за Холмар!

90′

Три минути продължение на редовните 90.

89′

Мохамед сменя Костов.

82′

Хали Тиам пада на тревата.

Остава да лежи на терена.

Дали няма да бъде принудително заменен?

80′

Шверчок сменя Кешеру.

74′

Вандерсон стреля силно!

Миятович избива в корнер.

Нищо любопитно след изпълнението на статичното положение.

Снимка 470239

70′

Няколко поредни ъглови удара за гостите.

Те така и не намират верния път към вратата на Миятович.

65′

Четирима на двама в полето на "сините". В полза на съперника.

Вандерсон получава топката, но вместо да подава, решава сам да завърши.

Неточно изпълнение.

64′

Натиск на домакините.

Тиам подава към Робърта.

Той продължава за Иванов.

Изстрелът му се спира в тяло на бранител.

63′

Изключителна атмосфера по трибуните.

Феновете не спират да подкрепят отбора си.

62′

Не съвсем убедително представяне от страна и на двата тима.

Играта е почти постоянно накъсвана от нарушения.

58′

Точен удар на Вандерсон.

Доста слаб беше изстрелът му.

Нищо притеснително за Миятович.

57′

Засада на Миланов.

56′

Удар от далечно разстояние на Костов.

Не е точно изпълнението му.

Стоянов покри ъгъла си.

Снимка 470245

55′

Официално предупреждение за Тиам.

53′

Центриране от ъглов удар.

Стоянов се разминава с топката!

Кълбото е изчистено от бранител.

Неумела намеса на стража на разградчани.

51′

Засада на Оливейра.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина в очакваното добро темпо на игра, но за съжаление на феновете по трибуните - без да бъдат отбелязани голове.

Домакините изчакваха шанса си на контраатака, но като цяло получиха само две възможности да застрашат съперника си.

В единия случай Станислав Костов напредна в полето на разградчани и дори стигна до възможност за отправяне на изстрел. Стоянов реагира и изби в корнер. След него не последва опасност пред стража на "орлите".

Преди това Рейш получи топката централно срещу вратата и реши да стреля от границата на наказателното поле. Стоянов улови кълбото без проблеми, като то не бе отправено със сериозна сила, нито пък скорост.

Марселиньо можеше да открие резултата, включвайки се от втора линия, но негов изстрел с глава премина покрай лявата греда на целта.

В средата на полувремето Каули центрира добре от статично положение, Кешеру надскочи всички в пеналта и отправи удар с глава, който отново не беше точен.

Вандерсон опита да изведе на скорост включилия се в атака Сисиньо след около половин час игра. На първо време Миятович се намеси добре, но когато пробва да хвърли топката към Горанов сгреши и като по чудо не се стигна до последващ шут във вратата на "сините".

Преди паузата Левски съвсем бе прибран в половината си, а излизанията напред на Костов и Иванов не бяха добри, като в играта и на двамата атакуващи състезатели на столичани нямаше необходимата скорост, за да притеснят те бранителите на опонента.

45′

Без нито секунда продължение.

Почивка.

42′

Футболистите на Лудогорец явно ще опитат един последен щурм преди паузата...

Бранителите на столичани обаче са на ниво.

38′

Официално предупреждение за Каргас.

36′

Засада на Недялков.

35′

Не изглежда никак спокоен Петър Хубчев...

Снимка 470241

31′

Робърта опитва центриране.

Топката се отбива в дясната ръка на Сисиньо.

Сигнал за нарушение няма.

29′

Центриране на Вандерсон към Сисиньо.

Миятович хваща топката, но я запраща погрешно към Горанов, който не успява да я овладее.

Като по чудо не се стига до точен изстрел към "синята" врата.

Тази неточност на вратаря на столичани можеше да струва скъпо.

25′

Жълт картон за Рейш.

23′

Каули центрира от статично положение.

Кешеру скача над всички.

Ударът му с глава не попада в целта.

20′

Още един удар на Костов.

Този път от много далечна дистанция.

Топката не намира очертанията на вратата.

18′

Контраатака за домакините.

Костов стреля!

След рикошет топката излиза в корнер.

17′

Жълт картон за Недялков.

Спря обещаваща атака на "сините".

16′

Няколко нарушения и в двете половини от терена напрягат състезателите на съперниците.

Добрият тон в мача обаче се запазва.

Снимка 470244

15′

Станислав Иванов не се намира в перфектна кондиция.

Спорно е до каква степен той е възстановен от скорошната си травма.

14′

В контрадействията на "сините" се включват максимум по трима футболисти.

Не рискуват столичани.

12′

Всички футболисти на Левски са в собствената си половина.

Основно чрез центрирания атакуват разградчани.

11′

Футболистите на Лудогорец владеят топката през по-голяма част от времето.

Не успяват да достигнат обаче до нищо съществено пред вратата на Миятович.

8′

Първи точен изстрел в очертанията на една от двете врати.

Рейш шутира!

Топката попада в ръцете на вратаря.

Без опасност за Стоянов.

5′

Опит за пробив по фланга за домакините.

Акцията им е спряна още в самото начало.

1′

10 Франко Мазурек 30 Козмин Моци

Левски приема Лудогорец в последния четвъртфинал за Купата на България. Сблъсъкът е тази вечер от 19:00 часа на "Герена".

Един от двата отбора ще прави компания на пловдивските Ботев и Локомотив, както и ЦСКА на полуфиналите в турнира.

За "сините" двубоят е от изключително важно значение. Столичани започнаха слабо пролетния дял и не успяха да стигнат до победа в първите си три срещи.

Титлата за поредна година ще се изплъзне на гранда, поради което Купата остава единственият шанс за трофей. Единствено отстраняването на Лудогорец днес може до някаква степен да спаси сезона на Левски на този етап.

Пламен Илиев: Левски винаги е бил коректен с мен, клубът няма да се остави в положението на ЦСКА

"Лудогорец е изключително добре структуриран клуб - със страхотна база, прекрасни условия"

Разградчани не играха през уикенда, след като мачът им с Арда бе отложен. Тимът на Павел Върба е отпочинал след реванша с Интер преди седмица.

"Орлите" остава да се борят на два фронта и предвид дълбочината в състава, ще се хвърли с всички сили и в първенството, и за Купата.

Треньорът на Левски Петър Хубчев получи вот на доверие от ръководството на клуба вчера, но при евентуална загуба днес, спекулациите за бъдещето му начело на клуба едва ли ще спрат.

Специалистът има да решава куп кадрови проблеми със състава си. С наказания са Дени Алар и Мартин Райнов. Аут поради травми са Николай Михайлов, Филипе Нашименто, Симеон Славчев и Паулиньо.

Левски няма грешка срещу Лудогорец за Купата, не така стоят нещата за първенство