Левски победи Черноморец с 2:0 в Бургас в 1/8-финал за купата на България. Двата отбора показаха атакуващ футбол, но лошият терен на стадион „Лазур” не позволи да се получи хубав мач.

Още в първите минути на срещата Черноморец тръгнаха да търсят попадение и създадоха две добри атаки, но не успяха да се възползват от грешките на гостите. След това Левски взе инициативата в мача. В 6-ата минута Веселин Минев напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле, но ударът на Сърмов с глава мина встрани от вратата на Стоянов. Още в следващата атака на „сините” бургазлията имаше нов шанс да открие резултата. Сърмов овладя топката малко пред наказателното поле и стреля силно, но в последния момент защитник на „акулите” изби коженото кълбо в корнер.

В 9-ата минута Дарко Тасевски подхвана самостоятелна атака. Той преодоял няколко бранители на Черноморец и се озова сам срещу Стоянов, но в последния момент преди да стреля играч на „акулите” изби топката и предотврати сигурен гол. В 13-ата минута Фиданин отправи първи удар към Божидар Митрев. Той стреля от около 20 метра, но топката мина над напрчната врата. В 18 минута Николай Димитров подхвана атака по лявото крило, но бе фаулиран.

Потърпевшият центрира добре в наказателното поле на домакините и там защитникът на Левски Игор Томашич с глава откри резултата за „сините”. Това бе първото попадение от три мача насам за възпитаниците на Станимир Стоилов. В 42-ата минута беше най-сериозната опасност за Черноморец. Лидерът на отбора Пламен Крумов стреля силно от 20 метра, Митрев спаси, но изпусна топката и тя като по чудо не влезе във вратата. Домакините протестираха, че коженото кълбо е минало голлинията, но реферът Цветан георгиев бе категоричен, че попадение няма. В края на първата част Дарко Тасевски получи травма в лявото коляно и бе принудутелно заменен от Димитър Телкийски.

Второто полувреме Левски започна по-активно. Още в първата минута след добра атака на „сините” Домовчийски вкара топката във вратата на Стоянов, но съдията отмени попадението заради засада. В 54-ата минута отново Пламен Крумов стреля силно, но кълбото излезе в аут. В 56-ата минута Зе Суарес проби отдясно и центрира в наказателното поле, но там не се ориентира добре Сърмов и не отправи точен удар. Само три минути по-късно гостите решиха мача. Отново Суарес подхвана атака отдясно, но бе фаулиран. Димитър Телкийски центрира в наказателното поле, там Томашич се размина с топката, но Цанков я засече с глава и си отбеляза автогол за 0:2 за Левски. След това попадение темпото на игра логично падна.

В 62-ата минута капитанът на „сините” Живко Миланов центрира добре, но ударът на Домовчийски с глава бе неточен и излезе в аут. В 76-ата минута домакините имаха възможност да намалят резултата. Те получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле на Митрев. Зад топката застана Любомир Любенов, но младият страж на „сините” бе на мястото си и спаси удара. Това бе едва вторият точен шут на домакините.

В 82-ата минута Георги Сърмов овладя топката пред наказателното поле и стреля към Стоянов, но отново неточно. В даденото от съдията продължения гостите имаха възможност да отбележат трети гол. Влезлият като резерва Джайеоба успя да прехвърли Стоянов, но в защитник на Черноморец изби топката от голлинията. След това от два метра Георги Сърмов не успя да уцели вратата със силен удар. Така резултатът се запази и „сините” прекъснаха головата си суша.