Отборът на Етър се класира за 1/8-финалите в турнира SESAME Купа на България. "Болярите" сътвориха обрат от 0:2 до 3:2 като гост на Черноморец в Бургас. В герой за отбора от старата столица се превърна Шахредин Букхолда, който реализира хеттрик и така класира тима си напред в турнира след продължения.

Първата опасност в мача бе в 10-ата минута пред вратата на Етър, когато Артьом Холод стреля, но Алесандро Гуароне успя да се намеси и да избие в корнер.

Илкер Будинов стреля от фал в 17-ата минута, насочвайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Черноморец, но Мартин Шейтанов се намеси и изби. В 32-ата минута се откри много добра възможност пред Будинов, който засече топката от десетина метра, но я изпрати над напречната греда в аут.

Черноморец Бургас поведе с 1:0 в 37-ата минута. Георги Господинов подаде към Петър Пейчев, който с плътен удар не остави никакви шансове на Гуароне.

В 41-ата минута Мартин Тошев се освободи в наказателното поле от защитник, остана сам срещу вратря, но Шейтанов успя бързо да скъси разтоянието и да избие топката в корнер.

Черноморец Бургас направи резултата 2:0 в 58-ата минута след много красив гол на Артьом Холод, който от 40 метра прехвърли излезлия напред Алесандро Гуароне.

В 60-ата минута Шахредин Букхолда стреля от границата на наказателното поле, но Мартин Шейтанов плонжира и изби в корнер отиващата в долния ляв ъгъл топка.

Етър намали своя пасив в мача в 74-ата минута, когато Шахредин Букхолда получи отличен пас в наказателното поле на Черноморец и от 6-7 метра вкара топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Мартин Шейтанов.

Етър изравни резултата четири минути по-късно в 78-ата минута Шахредин Букхолда отправи слаб удар от границата на наказателното поле на Черноморец, Шейтанов се намеси неубедително, което позволи на топката да мине под тялото му и да влезе във вратата.

Етър направи пълен обрат в 96-ата минута, когато Букхолда оформи своя хеттрик в мача. Шано стреля извън наказателното поле на Черноморец и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Мартин Шейтанов.

Етър остана с човек по-малко в 98-ата минута, когато Мариян Иванов бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Даниел Иванов. Въпреки това, хората на Светослав Петров се класираха напред в турнира, където ще се изправят срещу Ботев Пловдив.

В следващия етап от турнира Етър ще приеме Ботев (Пловдив) на стадион "Ивайло".

Спартак (Варна) изхвърли Локомотив (София) от турнира за Купата на България!