90+10′
Турнир: Купа на България Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+10′

Край на мача.

Лудогорец победи ФК ЦСКА 1948 с 3:1 във финала за Купата на България

Лудогорец вдигна Купата на България пред празните трибуни на стадион "Васил Левски"

Вижте подробности

90+7′

Симон Слуга получава жълт картон за бавене на времето.

90+6′

Бернард Текпетей стреля, но опитът му е твърде неточен, за да уцели вратата.

90+2′

Алекс Колев стреля встрани с глава.

90′

Десет минути добавено време.

88′

Алекс Колев стреля мощно от над 20 метра, а топката премина на сантиметри над вратата на Слуга.

82′

ГОЛ! Матиас Тисера! Насименто получи страхотен извеждащ пас, нанесе диагонален удар към левия ъгъл, Наумов се намеси, но топката попадна в краката на Матиас Тисера, който на празна врата не сбърка и прати топката в мрежата.

81′

Парвиз Умарбаев е заменен от Светослав Диков.

79′

Нонато получава жълт картон.

78′

Игор Тиаго получи центриране отдясно и нанесе удар с глава, който обаче премина встрани от вратата на Даниел Наумов.

71′

Кирил Десподов е контузен и заменен от Матиас Тисера.

67′

Георги Русев центрира от фаул, а Елитон надскочи сънародника си Игор Тиаго, който прати топката във вратата на Слуга, но страничният рефер - Иво Колев, вдигна мигновено флага си за засада, тъй като бранителят на столичани беше в такава при центрирането.

62′

Тиаго получава жълт картон.

61′

Педриньо е заменен от Нонато.

61′

60′

ГОЛ! Ивайло Чочев! Георги Русев проби опасно отляво и пусна подаване към наказателното поле към халфа. Чочев не сгреши и прати топката във врататана Лудогорец - 1:2.

56′

Радослав Кирилов е заменен от Педриньо.

55′

Аслак Фон Витри е заменен от Гонсало Авила.

55′

Каио Роча е заменен от Якуб Пьотровски.

49′

ГОЛ! Не! Попадението на Спас Делев е отменено. Кирил Десподов шутира, а Симеон Петров блокира топката. Тя отиде вляво към аутлинията, където притича Кайо Видал. Бразилецът подаде към Делев, а той отблизо прати кълбото във вратата. След преразглеждане на ВАР обаче стана ясно, че има засада в хода на атаката и голът беше отменен.

47′

Греда! Какво изпълнение на Ивайло Чочев!

47′

Реян Даскалов е заменен от Стев Фуртадо.

46′

Начало на втората част.

46′

Емил Ценов е заменен от Марио Топузов.

45+2′

Край на първото полувреме.

43′

ГОЛ! Кайо Видал! Кирил Десподов отново проби отдясно и опита пас към Игор Тиаго. Той не успя да отиграе и топката стигна до Кайо Видал, който в опразнената врата се разписа за втори път в мача. Последва преразглеждане от ВАР, защото останаха съмнения за засада на Десподов в началото на атаката, но в крайна сметка съдията Драгомир Драганов зачете гола.

40′

Педро Нареси получи топката на границата на наказателното поле и шутира, но неточно.

37′

Ивайло Чочев шутира силно с левия крак от средна дистанция. Симон Слуга обаче внимаваше и направи великолепно спасяване.

36′

Владеене на топката - ФК ЦСКА 1948: 43%, Лудогорец: 57%.

Снимка 619529

Източник: startphoto.bg

32′

Педро Мачадо получава жълт картон.

30′

Мануел Шоу елиминира добре вляво бранител на столичани и продължи към средата за Кайо Видал. Той шутира плътно с десния крак, но неточно.

28′

Първа опасна атака за ФК ЦСКА 1948. Алекс Колев опита да отклони за Радослав Кирилов, но Симон Слуга се намеси и улови.

19′

Мануел Шоу шутира от около 20 метра. Топката преминава встрани от вратата.

Снимка 619527

18′

Респектираща статистика. До момента разградчани имат 6 удара към вратата и 6 корнера. ФК ЦСКА 1948 е с 0.

16′

Игор Пластун! Футболистът засече с глава центриране отдясно и насочи топката към вратата. За късмет на Наумов, топката мина покрай лявата греда.

8′

ГОЛ! Кайо Видал! Кирил Десподов пое отдясно и центрира. Наумов отново не се намеси убедително и изби лошо. Топката стигна до Видал, който на празна врата се разписа.

7′

Греда! Какво разбърване в наказателното поле! Даниел Наумов не успя да се намеси при центриране от ъглов удар. Топката летеше високо и вратарят не прецени добре накъде отива. Тя се чукна в гредата и отново попадна в краката на играч на Лудогорец, който опита удар, но неуспешно.

Снимка 619525

5′

Разградчани са по-активни в първите минути на срещата и не спират да притесняват защитата на ФК ЦСКА 1948.

2′

Кирил Десподов центрира от ъглов удар отляво. Топката стигна до Игор Пластун, който я насочи към вратата. Кълбото пое към далечната греда, където Кайо Роча и Игор Тиаго се разминаха с нея на сантиметри от голлинията.

1′

4. Ангел Лясков 88. Тодор Неделев

ЦСКА 1948 и Лудогорец се изправят един срещу друг във финал за Купата на България. Двубоят ще се приведе на стадион "Васил Левски" в София и е с начален час 19:00.

Преди финала се появиха информации, че се обмисля смяна на стадиона-домакин за срещата, но до такова нещо не се стигна.

Тодор Янчев: Дано утре има повече хора, амбицирани сме за Купата

"Най-важен е утрешният мач, а не какво е било преди два месеца"

Двата тима извървяха дълъг път, за да стигнат дотук, като в полуфиналите се справиха трудно със своите съперници, които бяха респективно Локомотив (София) и Черно море. Все пак "червени" и "зелени" ще спорят за ценния трофей, от който може да се окаже, че четвъртата позиция в шампионата на efbet Лига ще има висока стойност, тъй като може да изпрати отбор в европейските клубни турнири.

Към момента Лудогорец е лидер в класирането и ако стане шампион или завърши на едно от първите три места, което вече е сигурно и математически, и в същото време спечели Купата, то ще прехвърли една от евроквотите, която преминава през бараж със седмия, за четвъртата позиция. Същото ще стане и ако ФК ЦСКА 1948 спечели Купата и в крайното класиране завърши на трето място, където се намира в момента.

Наставникът на Лудогорец Ивайло Петев ще разчита на всички футболисти без трайно контузените Рик Джонатан и Диниш Алмейда. И двамата наставници дадоха съвместен брифинг в деня преди мача, на който заявиха амбициите си да спечелят Купата.

Главен съдия на финала ще бъде Драгомир Драганов, с помощници Христо Хаджийски и Иво Колев. С ВАР ще се занимават Красен Георгиев и Мирослав Иванов. Работата на реферите зорко ще следи Мирослав Максимов.

Петев: Искам на финала да има 10-15 000