Турнир: Купа на България Стадион: "Ивайло", гр. Велико Търново Зрители: 1233

Етър - Ботев (Пд) 2:4 в турнира за Купата на България

"Канарчетата" полетяха към четвъртфиналите след късна голова фиеста на "Ивайло"

Възходът на Ботев (Пд) продължава с пълна сила

90+4′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 2:4! АКЕРЕ! Емоцията поведе футболистите на Етър с пълни сили да търсят добиране до продължнията. Поради този факт в атака при статично положение се включи и Гуарноне. Центрирането се превърна в провал и това даде шанс за светкавична контра на Ботев, при която отличният тази вечер Акере заслужено реализира за крайното 2:4.

90+2′

ГООЛ ЗА ЕТЪР! 2:3! ИВАЙЛО ДИМИТРОВ! Дори и всичко да изглеждаше загубено, футболистите на Етър намериха начин как да останат закачени в тази турнирна драма. Още една резерва на Светльо Петров - Ивайло Димитров, се оказа на точното място и намали до 2:3 в добавеното време.

89′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 1:3! УМЕ ЕМАНУЕЛ! Селекцията на Душан Керкез бързо реши да подреже амбициите на етърци с ново попадение във вратата им. И пак всичко дойде от Самуел Акере, който този път пусна в "уличка" Фаустас. Националът на Литва копна елегантно над Гуарноне и кълбото летеше към опразнената врата. Уме Емануел реши да му "открадне" гола, чуквайки топката малко пред голлинията.

86′

ГООЛ ЗА ЕТЪР!! КНЕЖЕВИЧ! 1:2! Етър се сети да играе футбол едва в заключителните мигове от турнирната битка. "Болярите" вложиха допустима агресия в действията си и върнаха интригата с гол в 86-ата. Тогава Ловре Кнежевич сам си изработи ситуация за стрелба и от границата на наказателното поле матира Ханкич за 1:2.

83′

Ивелин Попов ще бъде заменен малко преди края на мача, появява се Красиан Колев.

Снимка 645222

Източник: startphoto.bg

83′

Мартин Секулич бива заменен от Фаустас.

76′

Мартин Тошев ще бъде заменен от Ивайло Димитров.

76′

Пламен Димов бива заменен, а вместо него ще видим Георги Александров.

72′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 0:2! ДЖЕЙМС ЕТОО!! Ботев "полетя" към четвъртфиналите, след като в 72-ата пловдивчани удвоиха своята преднина. В основата на всичко беше фамозната асистенция на Ивелин Попов. Капитанът на гостите отправи меко центриране към Джеймс Етоо, който отигра директно от воле и не даде шанс на Гуарноне за адекватна реакция.

70′

Капитанът Мариян Иванов получава жълт картон.

69′

Йонас Там заменя опитния Лъчезар Балтанов.

Снимка 645223

68′

Кольо Станев ще се опита да помогне на своя тим, а замененият е Николай Янков.

64′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ! 0:1! СЕКУЛИЧ! Напълно заслуженото попадение за Ботев (Пд) логично падна в 64-ата минута. До него се стигна до важна рокада, предприета от Душан Керкез. Минута по-рано специалистът замени Николай Минков с Акере. Именно африканското крило даде начало на остра атака, при която той размина Николов и центрира в зоната на вратарското поле. Там Пламен Димов реагира по безобразен начин и опитът му за изчистване се превърна в пас за дебнещия Секулич, който нямаше как да сбърка от непосредствена близост.

62′

Самуел Акере се появява в игра, а замененият ще бъде Николай Минков.

61′

СЕКУЛИЧ! Гол за гостите не падна и в 61-ата, след като Гуарноне този път закъсня с действията си и беше изпреварен от Секулич. Ударът с глава на балканеца обаче не намери целта.

58′

ИВЕЛИН ПОПОВ! Ботев (Пд) пропиля най-чистото положение в този осминафинал с настъпването на 58-ата минута. Точукву Ннади центрира отлично от ъгъла на наказателното поле, а Ивелин Попов изпревари колегата си Мартин Секулич, за да стреля с глава. Гуарноне демонстрира невероятен рефлекс и парира първия му изстрел. Пред Попето се откри шанс за добавка, но той някак си не намери опразнената врата на "виолетовите".

Снимка 645224

46′

Смяна на полувремето. Димо Бакалов е заменен от Ловре Кнежевич.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Точукву Ннади наруши правилата в центъра на терена и също получава картон.

Снимка 645225

37′

УМЕ! Нова възможност за "жълто-черните" се появи на хоризонта в 37-ата минута. Емануел Уме сам си изработи отлична ситуация за гол, но завършващият му удар мина малко над горната греда на Гуарноне.

36′

Пламен Димов получава официално предупреждение.

22′

В 22-ата минута Димо Бакалов проби по крилото, след което центрира за Шано, но юношата на Монако разочарова с удара си с глава, който не затрудни Ханкич по никакъв начин.

19′

НАЙДЕНОВ! Домакините изчакваха своя шанс на контраатака и такъв изскочи в 19-ата минута, когато Шано пусна пас в перспектива за Владислав Найденов. Крилото стигна до вратата на Ботев, но Балоянис наруши баланса му и той се провали с опита си за стрелба.

Снимка 645226

17′

Николай Янков от Етър получава първия жълт картон в мача!

12′

МИНКОВ! Селекцията на Душан Керкез продължи да се задържа в полето на "виолетовите". В 12-ата Мартин Секулич игра комбинативно и подаде за Николай Минков, който в заветния миг бе блокиран от Мариян Иванов, отклонил изстрела му в корнер.

7′

Владислав Найденов от Етър получи хубаво подаване зад гърба на Джеймс Етоо, ала Хидайет Ханкич излезе навреме и не позволи да се стигне до опасност пред вратата на неговия тим в седмата минута.

Снимка 645227

3′

Ботев (Пд) стартира срещата на "Ивайло" със завидно самочувствие. "Канарите" бяха подкрепяни от сериозна бройка свои запалянковци, а това им даде устрем да атакуват вратата на противника от първата минута. В 180-ата секунда Уме Емануел се възползва от центриране при корнер. Ударът му беше блокиран, а последвалият опит от Минков пък се оказа спасен от италианския страж Алесандро Гуарноне.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′