Турнир: Купа на България Стадион: Градски стадион в Русе Зрители: 3455
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Дунав - Левски 1:3 в 1/16-финален двубой от турнира за Купата на България

Левски имаше напрегнати мигове в Русе, но продължава напред за Купата на България

"Сините" спечелиха визитата си на Дунав с 3:1

90+3′

Дейвид Михалев влиза в игра за Левски. Напуска Асими Фадига.

90+2′
Снимка 643090

Източник: startphoto.bg

89′

Радослав Великов ще има шанса да запише няколко минути срещу Левски. Напуска Будинов.

88′

Джан Хасан получава жълт картон.

86′
Снимка 643091

83′

ГЕОРГИЕВ! Дунав можеше да направи заветните мигове на срещата далеч по-напрегнати В 83-ата минута отлична флангова атака развиха Минчев и Георгиев, а последният остана сам срещу Андреев, но не съумя да го преодолее. Вратарят на Левски беше на висота и при опита за голова добавка с шут от над 20 метра.

81′

Теодор Костов влиза в игра за Дунав вместо Господинов.

80′

Иван Колев ще замени Раел Лолала. Рокада в нападението на Дунав.

80′

Кристиян Йовов влиза в игра за Левски, а напускащият е Роналдо.

79′

Рикардиньо получава жълт картон, след като не прецени действията си и застраши здравето на вратаря на Дунав.

73′

ГРЕДА ЗА ДУНАВ! Младият вратар на Левски - Пламен Андреев отново бе поставен на изпитание в 73-ата минута. Джан Хасан така завъртя топката от корнер, че хвана неподготвен стража на столичани, а след негова намеса кълбото удари гредата.

Снимка 643092

68′

Денислав Минчев влиза в игра за сметка на Симеон Вешев.

68′

Георги Иванов приключва участието си в двубоя, за да бъде заменен от Тодоров.

Снимка 643093

66′

Патрик-Габриел Галчев можеше да отбележи и четвърти гол за Левски, след като в 66-ата минута добре завъртя топката от фаул, но топката премина на сантиметри от напречната греда на Дунав.

65′
Снимка 643094

56′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:3! РОНАЛДО! И когато в Русе си помислиха, че за Левски предстоят големи проблеми, селекцията на Костов съумя да направи 1:3 дори и с 10 човека. Асен Чандъров пусна отличен извеждащ пас за Рикардиньо, който реши да направи повторение на първия си гол, но Николов този път отрази. На точното място за добавка обаче бе Роналдо, който довкара топката в мрежата.

54′

Калин Георгиев получава жълт картон.

53′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ИЛИЯН СТЕФАНОВ! Втората част стартира повече от интересно. Левски остана с човек по-малко още в 52-ата минута. По класическа българска традиция, реферът Вълков реши да компенсира измислената дузпа за "сините" от първото полувреме с пресилен червен картон в техен ущърб в 53-ата. Тогава Илиян Стефанов се сдърпа с Георгиев от домакините, а последвалият му удар без топка доведе и до изгонването му.

46′
Снимка 643095

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+4′

ПОЧИВКА!

45+2′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! ДУЗПА! 1:2! РИКАРДИНЬО! Притесненията за хората на Ники Костов временно бяха преустановени, след като Левски отново се добра до лидерството си в Русе. Това се случи във втората минута от даденото продължение на първата част. Тогава реферът Владимир Вълков се превърна в главно действащо лице, след като отсъди много спорна дузпа в полза на гостите. Георги Иванов влезе на шпагат в краката на Рикардиньо, който се намираше на изгодна позиция в наказателното поле. Футболистът на Дунав сякаш първо игра с кълбото, а после докосна левия крак на бразилеца. Липсата на ВАР обаче направи така, че решението да бъде взето на секундата, а "драконите" да бъдат безкрайно недоволни. С отговорната задача на изпълнението с нагърби Рикардиньо, който хладнокръвно вкара за 1:2.

43′

ШАНС ЗА ДУНАВ! "Драконите" не спираха да "бълват огън", когато получаваха корнери в своя полза. В 43-ата минута само късметът спаси Левски от инкасирането на обрат, след като Будинов отигра с глава на първа греда, но след рикошет в тялото на Галчев, топката намери външната част на мрежата.

41′
Снимка 643097

36′

Едно от малкото добри неща, които прави Асими Фадига в Левски, са изстрелите му отдалеч. Един такъв негов шут в 36-ата минута беше спасен по блестящ начин от 17-годишния вратар на Дунав.

34′

ЧАНДЪРОВ! От лагера на Левски реагираха като ужилени и в 34-ата минута малко ги раздели от това отново да поведат в резултата. Асен Чандъров изскочи зад гърба на отбраната и чукна покрай стража Николов. Топката се търкаляше към опразнената врата, но в заветния миг притичалият Джан Хасан я изчисти в корнер.

Снимка 643098

29′

ГООЛ ЗА ДУНАВ! 1:1! ВЪЛЧЕВ!  От ролята на грешник, на Георги Вълчев бяха необходими по-малко от пет минути, за да се превърне в герой за Дунав. Именно №77 отбеляза изравнителното попадение в този 1/16-финален двубой за Купата на България. Всичко се случи след центриране от корнер, което свари тотално неподготвена отбраната на левскарите. Пламен Андреев задълбочи допълнително нещата с неразчетено излизане, позволило на Вълчев да вкара с глава. Младият бранител посвети гола на своя дядо.

25′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 0:1! РИКАРДИНЬО! Логично, с оглед събитията на терена, отборът на Левски съумя да поведе в резултата с настъпването на 25-ата минута. Бразилският нападател Рикардиньо сложи край на головата си суша, налегнала го над два месеца, след като се възползва от грешка на Георги Вълчев. Това позволи на Рикардо Виана да напредне с топка в крака, а след това да завърши подобаващо с диагонален удар по земя.

21′

ВАЖНО! Левски продължи с опасностите пред вратата на втородивизионния си съперник. В 21-ата гостите получиха правото да изпълнят фаул. Всички очакваха със статичната ситуация да се нагърби Галчев, но Дарлан изненада с директен шут към вратата на Николов, преминал на опасна дистанция от неговата лява греда.

19′
Снимка 643082

17′

Патрик-Габриел Галчев ще полчи първия жълт картон в мача.

13′

Дарлан провери бдителността на младия вратар Даниел Николов с прецизен изстрел от границата на наказателното поле, който все пак беше уловен от стража на русенци.

Снимка 643096

10′

Селекцията на Николай Костов наложи дълбока преса на "драконите", която доведе до няколко грешки на дунавци още при изнасянето на топката. От тях обаче така и не се възползва Роналдо, който в 10-ата минута отново се озова на стрелкова позиция, ала шутът му срещна тялото на Георги Вълчев.

5′

РОНАЛДО! Левски можеше да открие резултата в турнирния мач след само пет минути игра. Патрик-Габриел Галчев центрира отлично от корнер, а непокритият на далечна греда Роналдо направи по-трудното и от непосредствена близост стреля в аут.

Снимка 643084

3′

Срещата в Русе не стартира на много високи обороти. Лошото време в крайдунавския град изглежда, че изравняваше силите, тъй като малко след първия съдийски сигнал на Владимир Вълков, моментално започнаха тежките единоборства по целия терен.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′