Черноморец (Бс) се класира за 1/8-финалите на купата на България след победа с 5:0 срещу Вихрен.

Гостите от Бургас решиха всичко до почивката, когато се оттеглиха с три гола преднина. В 12-ата Андре откри след изстрел от дъгата. Секунди по-късно санданчани бяха много близо до изравняване, но Мартин Станкев пропусна от чиста позиция.

В 17-ата пък Койта довката отбита от вратаря тока, а няколко минути преди паузата Хайри засече с крак центриране за 3:0. След почивката Вихрен продължаваше да създава изгодни положения, но и да ги реализира.

За сметка на това пък мерникът на черноморци беше точен. В 78-ата Фернандес покачи на 4:0, а три по-късно и Лис записа името си сред голмайсторите за крайното 5:0.

Интересното е, че за първи път през сезона бургазлии вкарват повече от два гола. Досега в мачовете си за "А" група кандидат-шампионът отбелязваше максимум по две попадения.