Черноморец Бургас елиминира Етър Велико Търново в турнира за Купата на България. "Акулите" на Ангел Стойков изиграха страхотен мач, побеждавайки с 2:0.

Домакините започнаха по-мотивирано мача и създадоха първото много опасно положение в мача в 18-ата минута. Емануил Манев отправи много опасен удар в 18-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Ангел Мартинов.

Много изненади в турнира за Купата на България! Ясни са съперниците на елитните ни отбори
Обновена

Вижте резултатите

Четири минути по-късно Димитър Тодоров спаси опасен удар с глава по посока на вратата му.

Черноморец Бургас поведе в резултата в 29-ата минута, когато Емануил Манев открадна топка в наказателното поле на Етър и подаде към Станислав Маламов, който от непосредствена близост не сгреши за 1:0.

Димо Бакалов вкара гол в 36-ата минута, който не беше зачетен заради нарушение срещу вратаря.

Черноморец поведе с 2:0 в 38-ата минута. Емануил Манев центрира отдясно, а от границата на вратарското поле Живко Петков засече неспасяемо с глава, пращайки топката във вратата на Мартинов.

През второто полувреме футболистите на Черноморец допуснаха само една опасност пред вратата си. В добавеното време на двубоя Георги Маджаров бе изгонен за втори жълт картон.