ЦСКА победи категорично Черноморец (Балчик) с 3:0 като гост в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

Данило Асприля се разписа на два пъти за "армейците" през първата част, а Джонатан Линдсет оформи крайния резултат минута преди края.

По този начин ЦСКА се класира за 1/8-финалния етап от турнира и утре ще разбере кой ще е следващият съперник.

Черноморец (Балчик) - ЦСКА 0:3 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 17:30 часа

"Червените" се настаниха в полето на своя гост още в първите секунди на двубоя и това даде резултат с настъпването на 3-тата минута. Даниел Георгиев върна твърде слабо топката към своя вратар, а Данило Асприля се възползва, хвърли се в краката на стража на Балчик и прокара топката покрай него, за да даде ранен аванс на "армейците".

В средата на първото полувреме домакините отправиха първия си точен удар в мача. Бузон стреля към вратата на "червените", но Митко Евтимов внимаваше и спаси.

В 24-тата минута Данило Асприля можеше да отбележи втория си гол в мача след удар с глава, но вратарят на домакините спаси с ефектен плонж влизащата под гредата топка.

Малко след това ЦСКА на два пъти обстрелва вратата на Черноморец. Първо Шакич нанесе удар от въздуха и вратарят спаси, а няколко секунди след това и Шопов опита късмета си, но кълбото премина на около половин метър от дясната греда.

Доминацията на ЦСКА се увенча с ново попадение три минути преди почивката. Амос Юга се справи с двама противникови играчи на фланга и достави топката в наказателното поле за Данило Асприля, който ефектно си я повдигна и от воле я прати в мрежата на Черноморец за втори път.

Десет минути след подновяването на играта Санянг проби опасно по левия фланг и центрира остро в наказателното поле, но Георги Радев се хвърли на шпагат и успя да изчисти в корнер.

Четвърт час преди края Станислав Шопов получи топката на удобна позиция за стрелба, финтира играч на домакините и стреля с по-слабия си десен крак, но над вратата.

Снимка 641398

Източник: startphoto.bg

Малко преди края домакините изненадващо можеха да намалят изоставането си. Браян Кордоба подаде към Евтимов, а той стреля право в тялото на Сунде. Топката се върна към застрашително към вратата, но все пак мина встрани.

Преднината на "червените" стана класическа в последната минута от редовното време, когато Вион центрира остро по земя в полето на Черноморец, а Линдсет засече подаването и с десния крак прати топката в мрежата.