Черно море се класира за осминафиналите за Купата на България. "Моряците" разбиха с 6:1 като гости Янтра (Габрово).

Попаденията за варненци реализираха Родриго Вилела (21, 70), Исмаил Иса (70), Стефан Велев (89) и Дани Кики (34, 75), а за домакините точен бе Христо Митев (6)

В 6-ата минута след центриране от фаул Христо Митев с глава открива резултата. В 21-ата минута Родриго Вилела бе изведен сам срещу вратаря и изравни.

В 34-ата минута Иса бе фаулиран в наказателното поле, а Дани Кики реализира отсъдената дузпа за 1:2.

Снимка 501709

Варненци пропуснаха няколко добри положения. Така се стигна до 70-ата минута, когато Вилела реализира за 1:3 след разбъркване в наказателното поле.

В 72-рата минута Исмаил Иса получи пас от Файсел Касми с гръб към вратата, обърна се и стреля за 4:1. В 75-ата минута Дани Кики прави резултата 5:1. Леандро Андраде намери Касми пред наказателното поле, той с едно продължи към Дани Кики, който не сгреши.

Снимка 501708

В последната минута на срещата Велислав Василев подаде към Стефан Велев, който на празна врата вкара за 6:1.

Съставите:

Янтра: Николай Георгиев, Мартин Ангелов, Константин Иванов, Христо Митев, Атанас Стоименов, Георги Върбанов, Стоян Иванов, Ивайло Иванов, Васил Първанов, Емил Колев, Християн Кожухаров

Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мирослав Енчев (73-Павел Георгиев), Емил Янчев, Цветомир Панов (60-Мартин Дичев), Мехди Букаси, Файсел Касми, Родриго Вилела (71-Велислав Василев), Родриго Енрике (46-Стефан Велев), Исмаил Иса (71-Леандро Андраде), Дани Кики.

Левски разби Партизан (Червен бряг) с 4:1 като гост за Купата на България