Левски се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. "Сините" победиха с 4:1 като гости Партизан (Червен бряг). Столичани се оказаха изоставащи в резултата в 34-ата минута, когато Любомир Иванов откри резултата. Две минути по-късно Валери Божинов изравни. В 42-ата минута Здравко Димитров направи пълен обрат. В 64-ата минута Петьо Петков си отбеляза автогол, а крайният резултат оформи Мартин Петков пет минути преди края.

Треньорът на Левски Георги Тодоров заложи на експериментален състав за днешния двубой. Часове преди срещата от групата отпадна Найджъл Робърта, който катастрофира в близост до "Герена".

Партизан - Левски 1:4, фамозен гол на Здравко Димитров

Срещата започва в 14:30 часа

В 5-ата минута удар на Стивън Петков мина над вратата. Четири минути по-късно деветката на "сините" получи пред наказателното поле, освободи се и нанесе удар, който Антонов спаси.

В 16-ата минута Валери Божинов с чудесен пас изведе Марин Петков зад защитата на домакините. Нападателят преодоля вратаря, но бе спрян от страничния съдия, който вдигна засада. Повторенията показаха, че така няма.

Снимка 501770

Източник: levski.bg

В 34-ата минута Партизан шокира "сините". Петьо Петков направи страхотен пробив отляво, стигна до аутлинията и намери играещият треньор Любомир Иванов на дузпата. Той от своя страна стреля неспасяемо за 1:0.

Две минути по-късно Левски изравни. Здравко Димитров се справи с противников защитник отляво и с успореден пас намери Валери Божинов, който от няколко метра насочи топката във вратата - 1:1.

Снимка 501766

В 42-ата минута столичани стигнаха до пълен обрат. Здравко Димитров отново проби отляво, навлезе навътре и с брилянтен удар от дъгата в далечния ъгъл вкара за 1:2. Топката първо срещна горната греда, след което се оплете в мрежата.

Второто полувреме започна с отличен шанс пред Левски да вкара трети гол, но Мартин Петков стреля над вратата от дузпата.

Снимка 501769

В 62-ата минута Антонов спаси удар с глава на Георги Александров след центриране от корнер на Мохамед. Малко след това вратарят се намеси решително след удар на Мартин Петков.

В 64-ата минута Левски стигна до трети гол. Патрик-Габриел Галчев проби отдясно и центрира остро в наказателното поле. Петьо Петков опита да изпревари Илия Димитров, но прати топката в собствената си врата за 1:3.

Снимка 501765

В 80-ата минута гредата спаси "сините". Любомир Иванов изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар, но топката срещна страничната греда.

Пет минути по-късно Левски стигна до четвърти гол. Мартин Петков засече с глава центриране отляво на Матео Стаматов и вкара за 1:4.