Черно море се класира безпроблемно на финала за Купата след нова победа над Локомотив (Пд). „Моряците" спечелиха с 3:2 като гости на „Лаута" и продължават напред с общ резултат 8:3.

Крайната победа на варненци не подлежеше на съмнение още след първата среща край морето, но днес бе дори затвърдена. Заради резултата от първата среща, и двата тима днес излязоха с доста резерви в съставите си.

Именно отборът на Никола Спасов обаче бе този, който поведе в резултата. В 5а-ата минута Райков центрира от фаул, а Живко Атанасов засече с глава за 0:1.

В края на първото полувреме обаче Спас Делев изравни, разписвайки се директно от фаул.

Дребничкият нападател повтори изпълнението си и в 67-ата мин, като този път топката се отклони и у Кулибали, преди да влезе във вратата.

Мачът си вървеше към успех за домакините,когато дойде часът на Курьор.  В 89-ата мин той се възползва от пас на Бижев отблизо, а в даденото от рефера продължение пак Курьор се възползва от още една асистенция на Бижев, оформяйки крайното 2:3.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЧЕРНО МОРЕ 2:3