Турнир: Купа на България Стадион: Зрители: 3678

Ботев (Пловдив) е първият финалист за Купата на България!

Мисията изпълнена: Ботев е първият финалист за Купата на България!

"Канарите" потрепериха срещу Верея, но все пак постигнаха голямата си цел

90′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ИВАН БАНДАЛОВСКИ! Минути след края на срещата, Иван Бандаловски бе изгонен от главния съдия заради цветущи псувни по негов адрес.

85′

Официално предупреждение за Бен Джемия.

84′

ВИАНА! Шест минути преди края, Ботев можеше да убие устрема на съперника си с втори гол. Отлична триходова комбинация между Юсеин, Неделев и Виана завърши с удар на последния, който преодоля стража Колев, но не и застаналия на голлинията Селим Бен Дажмия.

81′

Накуцвайки Елиаш отстъпва мястото си на Селим Бен Джемия.

80′

Верея прави всичко за достигането на решителен гол, който да класира тима на финал.

79′

Жълт картон за Серкан Юсеин, който спъна грубо отзад Георги Андонов.

76′

Серкан Юсеин заменя получилия травма Антонио Вутов.

64′

Фернандо Виана ще трябва да помага в заключителните минути на своите колеги.

60′

ГОООООЛ ЗА ВЕРЕЯ!!!1:1!!!ВАСИЛ КАЛОЯНОВ!!! Интригата в мача се завърна точно след час игра, когато гостите от Верея се добраха до изравняване. Георги Георгиев отново увисна при центриране от корнер, но този път грешката му бе жестоко наказана. На точната позиция дебнеше таранът Васил Калоянов, който по нестандартен начин върна мечтите на "лъвовете" за финал на "Васил Левски".

52′

Официално предупреждение за Самуел Инкоом, който фаулира Бризола малко пред наказателното поле на Верея.

48′

И вторият опорен халф на Верея получи жълт картон - Георги Ангелов.

47′

Александър Томаш прибягва да осъществяването на втора смяна в своя тим. До края на срещата ще наблюдаваме Илиян Йорданов. Излиза Здравко Илиев.

46′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

35′

Проблемите за Верея се увеличаваха лавинообразно, тъй като в 35-ата минута принудително бе заменен Момчил Цветанов. Бившият играч на ЦСКА получи разтежение, което не му позволи да продължи решаващия двубой. На негово място се появи Салим Керкар.

34′

ГООООЛ ЗА БОТЕВ (ПЛОВДИВ)!!!1:0!! ВУТОВ!! Голяма радост обзе "жълто-черната" част на Пловдив в 35-ата минута, след като любимците им направиха решаваща крачка към класирането си на финал. Тодор Неделев за пореден път демонстрира големите си футболни качества, след като центрира по фамозен начин за изскочилия за отбраната - Антонио Вутов. За юношата на Левски пък беше детска игра да матира с глава Пламен Колев.

28′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА ВЕРЕЯ!! Секунди, след като бе пожален от рефера, Елиаш съумя да реализира гол във вратата на Ботев. Попадението му обаче не бе зачетено, тъй като миг по-рано нарушение срещу стража Пламен Колев направи Иван Бандаловски.

26′

СПОРЕН МОМЕНТ В МАЧА!!! Всички в щаба на Ботев реагираха бурно в 26-ата минута, когато реферът Ангел Ангелов спести "нарисуван" втори жълт картон на Елиаш. Опитният легионер задържа за фланелката Тодор Неделев при един опасен негов пробив. Това обаче не остана забелязано от главния съдия и по този начин гостите от Стара Загора останаха с 11 души на терена.

24′

Омар Косоко напомни за индивидуалната си класа. Националът на Бенин опита да сюрпризира Пламен Колев с удар от средна дистанция, който обаче мина на метър над горната греда на Пламен Колев.

15′

Първи жълт картон в мача. Получава го Елиаш, който спря обещаващ пробив на Косоко.

14′

ЕЛИАШ!!! Верея можеше да постигне голямата си цел само след четвърт час футбол на Коматево. Педро Еуженио предостави балонно подаване след ъглов удар. Стражът на Ботев Георги Георгиев излезе неразчетено и се размина с топката. Коженото кълбо кацна точно на главата на капитана Елиаш, който обаче не успя да я насочи към опразнената врата.

9′

Домакините стартираха полуфиналния сблъсък със сериозна доза самочувствие. Момчетата на Ники Киров можеха да се поздравят с ранно попадение още в 9-ата минута, когато Виктор Генев се хвърли на шпагат след остро центриране на Филипе Бризола. Ударът му обаче не успя да порази мрежата на Верея.

5′

Играчите на Николай Киров не позволяват на съперниците им от Верея да разиграват спокойно в центъра на терена. "Лъвовете" до този момент предпочитат да центрират топката в наказателното поле на съперника.

4′

Отборът на Верея пристига в Пловдив с куп кадрови проблеми. Към трайно контузения бранител Мунин се присъединиха Усман Балд, Валери Домовчийски и вътрешният халф Венцислав Бенгюзов.

3′

Ботев има 11 финала за Купата на България, в които е триумфирал едва два пъти.

2′

Предимството е на страната на "канарчетата", които постигнаха безценен успех като гост с 1:0 в първата среща. Тогава в даденото от съдията време, Тодор Неделев реализира от наказателен удар.

Ботев (Пловдив) победи с 1:0 Верея в първи полуфинален двубой за Купата на България

Ботев удари Верея в 93-ата минута и вече мечтае за финал

Тодор Неделев се превърна в герой за "канарите"

1′

77. Mилко Георгиев 11. Илиян Йорданов

Отборите на Ботев (Пд) и Верея се изправят един срещу друг в полуфинален мач-реванш от турнира за Купата на България. Предимството е на страната на "канарчетата", които постигнаха безценен успех като гост с 1:0 в първата среща. Тогава в даденото от съдията време, Тодор Неделев реализира от наказателен удар.

Поради този факт, всички на "Коматево" очакват мисията да бъде изпълнена - класиране на финал в турнира срещу големия фаворит Лудогорец. В своята история Ботев е стигал 11 пъти до битката за трофея, който е печелил два пъти.

Николай Киров: Никакво отпускане, трябва ни победа

Белия отсече: Никакво отпускане, трябва ни победа

Днес Ботев (Пд) приема Верея в мач-реванш за Купата на България

Старши-треньорът Николай Киров няма да може да разчита на контузения Крум Стоянов. Юношата на Черноморец (Бургас) получи усложнения в своята травма и така ще гледа съдбоносния двубой от трибуните. Самочувствието в лагера на пловдивчани е приповдигнато, след като за първенство "жълто-черните" разбиха Славия с 3:0 насред София. Един от най-добрите в тази среща Омар Косоко отново повежда нападението на домакините. Много ще се очаква и от лидерите в халфовата линия - Лъчо Балтанов и Тодор Неделев. По традиция в тази надпревара пък пази резервата Георги Георгиев.

Ботев без Крум Стоянов и за реванша срещу Верея

Ботев загуби основен футболист за реванша срещу Верея

Травмата му се оказа по-сериозна от очакваното

Отборът на Верея пристига в Пловдив с куп кадрови проблеми. Към трайно контузения бранител Мунин се присъединиха Усман Балд, Валери Домовчийски и вътрешният халф Венцислав Бенгюзов. В негово отсъствие до Георги Ангелов в средата на терена ще застане капитанът Елиаш. Атаката ще води юношата на Ботев -Георги Андонов, подпомаган от Васил Калоянов. Преотстъпеният от Лудогорец вратар Георги Аргилашки е аут заради контузия и така юношата Стоян Димитров отново ще е резерва.

Георги Ангелов: Ще бъде труден мач, но имаме своите шансове

Позитивизъм във Верея: Отиваме на финал!

Старозагорци гостуват на Ботев (Пд) в мач-реванш за Купата на България

Въпреки трудностите, наставникът Александър Томаш е на мнение, че "лъвовете" имат всички необходими качества, за да се поздравят с класиране на финал.

Главен съдия на срещата е Ангел Ангелов от София, с асистенти Иво Колев и Дениз Соколов. Делегат на БФС е Николай Вълчев, а работата на арбитрите ще следи строгият Веселин Йорданов.

Иван Бандаловски:  Виждате как играят срещу тях, а тук щяха да ни почупят

Иван Бандаловски: Виждате как играят срещу тях, а тук щяха да ни почупят