Ботев (Пловдив) елиминира Черно море в спор за място на полуфиналите за Купата на България.

"Канарчетата" стигнаха до четвъртфиналите на турнира, след като постигнаха лесен успех с 4:1 над ЦСКА 1948 и победа срещу Берое, която бе изкована след 0:0 в редовното време и 4:3 след изпълнение на дузпи.

Снимка 416294

"Моряците" пък се добраха до този етап, след като постигнаха успех с 1:0 над Арда (Кърджали) и победа след дузпи в дербито с Левски (5:4).

Днес домакините от Пловдив спечелиха с 4:2, след изпълнения на дузпи. В редовното време регистрираният краен резултат беше 1:1.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Черно море 1:1, дузпите ще решат всичко на Коматево!

Сблъсъкът продължава!

Първото полувреме на мача предложи няколко любопитни момента, в полза на всеки от отборите.

Най-чистата възможност за някой от съставите да открие резултата се откри пред домакините. В 9-ата минута Вутов центрира отдясно по нападението на тима си и Феребори Доре надскочи бранителите пред себе си. Изстрелът му с глава обаче срещна напречната греда на вратата на гостите.

Снимка 416297

Варненци отговаряха с бързи атаки по фланговете и опити за центриране в пеналта на Кайзер. Вратарят на "канарчетата" обаче беше безгрешен. Той хващаше всяка топката в ръцете си, като не позволяваше на Василев да се пребори с него и да опита да отправи изстрел.

Именно подходът с центрирания не беше ползотворен за "моряците", тъй като в случаите, в които Кайзер бе далеч от подадената топка, там се оказваше Кристиан Димитров, който просто нямаше как да бъде преодолян във въздуха, най-вече заради сериозните си габарити.

Ндонгала на няколко пъти получи добри подавания от Панайотов, но не успя да ги превърне в нещо опасно за тима на Ботев (Пд).

Снимка 416295

В края на полувремето два поредни пробива на Неделев бяха близо до истината, но в последния момент той бе спиран от високо вдигнатия флаг на страничния съдия. Повторенията показаха, че и в двете ситуации лидерът на пловдивчани действително бе в положение на засада.

Вторите 45 минути стартираха силно за домакините. В рамките на откриващите 5 минути от полувремето, "канарчетата" можеха на два пъти да излязат напред в резултата, но първо Вутов, а след това и Неделев, след чудесен пас на Доре, не успяха да пратят топката в мрежата.

Това направи самият Феребори Доре минута след това, когато се извиси за пореден път над защитниците пред себе си и с глава даде предимство на тима си - 1:0.

Единадесет минути преди последния сигнал масираният натиск на варненци даде резултат. Минчев напредна в наказателното поле на Ботев (Пловдив), финтира бранител на съперника и стреля, топката се отби в крака на Марин, заблуди Кайзер и премина между краката му, влизайки в мрежата за 1:1.

В продълженията попадения не бяха реализирани.

При изпълненията от бялата точка домакините вкараха три от своите изстрели, докато варненци бяха точни само веднъж.

Даниел Кайзер спаси две от дузпите на съперника и класира тима си в следващата фаза!

Снимка 394990

Илиан Илиев: С тия индианци зад мен как да коментирам? Играем на тренировъчен терен...

"Това не беше сериозно, други футболисти ще трябва да играят срещу Левски"