Дюлгеров се справя, въпреки че в първия момент не успя да хване топката в ръцете си.

Подава чудесно към влезлия преди минута Карачанаков.

Пробив на Минчев по десния фланг на съперника.

Стреля изненадващо от много малък ъгъл младокът.

Топката се отбива във външната част на мрежата.

58′

Еберт Кардосо остава да лежи на тревата, след съприкосновение с футболист на съперника.

Играта е временно спряна.

55′

Доре е получи удар в главата си в ситуацията при гола.

Получи медицинска помощ.

Футболистът на домакините ще довърши срещата с голяма превръзка на главата си.

54′

Засада на Василев.

52′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Феребори Доре!

С глава се разписва нападателят на Ботев (Пловдив).

Наглед безобидна ситуация, в която високият Доре надскочи Генев и праща топката в мрежата!

50′

След многоходова акция в полза на домакините, Неделев опитва да изненада Дюлгеров с триково изпълнение.

Опитът му за прехвърляне на стража несполучи.

47′

ПРОПУСК!

Неделев не успява да стреля във вратата, след като получи перфектно подаване от Феребори Доре.

Пропиляна възможност за домакините!

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме на мача предложи няколко любопитни момента, в полза на всеки от отборите.

Най-чистата възможност за някой от съставите да открие резултата се откри пред домакините. В 9-ата минута Вутов центрира отдясно по нападението на тима си и Феребори Доре надскочи бранителите пред себе си. Изстрелът му с глава обаче срещна напречната греда на вратата на гостите.

Варненци отговаряха с бързи атаки по фланговете и опити за центриране в пеналта на Кайзер. Вратарят на "канарчетата" обаче беше безгрешен. Той хващаше всяка топката в ръцете си, като не позволяваше на Василев да се пребори с него и да опита да отправи изстрел.

Именно подходът с центрирания не беше ползотворен за "моряците", тъй като в случаите, в които Кайзер бе далеч от подадената топка, там се оказваше Кристиан Димитров, който просто нямаше как да бъде преодолян във въздуха, най-вече заради сериозните си габарити.

Ндонгала на няколко пъти получи добри подавания от Панайотов, но не успя да ги превърне в нещо опасно за тима на Ботев (Пд).

В края на полувремето два поредни пробива на Неделев бяха близо до истината, но в последния момент той бе спиран от високо вдигнатия флаг на страничния съдия. Повторенията показаха, че и в двете ситуации лидерът на пловдивчани действително бе в положение на засада.

45′

Без продължение на първата част.

Почивка.

42′

Опит на Минчев да притесни Кристиан Димитров.

Солидни действия на снажния футболист на Ботев (Пд).

Без нов изстрел към Кайзер.

35′

Засада на Тодор Неделев.

Доста дискусионно отсъждане, при положение, че футболистът на Ботев (Пд) изглежда стартира зад бранителите на опонента...

Повторенията обаче са категорични - засада има!

33′

Тактическо нарушение на Шопов в половината на съперника.

Видя футболистът на Ботев (Пд), че няма да има възможност да отиграе подобаващо топката и спира контрата на варненци още преди нейното начало.

30′

Антонио Вутов стреля силно по диагонала!

Кълбото преминава встрани от целта.

Опасността за варненци отминава бързо.

Сега на свой ред те имат възможност да организират нещо интересно.

28′

Слаб опит на Ндонгала да стреля от границата на наказателното поле.

Топката е в ръцете на Кайзер.

Без опасност за вратата на домакините.

24′

Продължително разиграване за гостите в половината на съперника.

В крайна сметка топката преминава във владение на Ботев (Пд).

Нищо интересно и в изпълнение на състезателите на домакините.

19′

Нарушение в полза на Ботев (Пд) в близост до централния кръг от терена.

Нищо кой знае колко запомнящо се след изпълнението му.

Неделев се опита да застраши защитата на съперника, но в последната линия от играта си варненци демонстрират добра организация.

15′

Кайзер с поредна солидна намеса в наказателното поле.

Не позволява изненади вратарят на пловдивчани, при центриранията в полето му.

Атаките на варненци продължават.

14′

Нарушение в средата на терена.

Апостолов не чу сигнала на съдията и дори можеше да бъде официално предупреден, тъй като продължи да играе.

Без жълти картони в конкретната ситуация.

10′

ГРЕДА!

Доре стреля с глава в напречната греда на вратата на Черно море.

Центрирането в наказателното поле беше на Вутов.

Първа сериозна опасност пред една от двете врати.

6′

Антонио Вутов е плътно прибран в половината на тима си.

Не възнамерява да предприема необмислени действия в предни позиции бившият футболист на Левски.

И двете единайсеторки не желаят да прибързват с рисковани действия в атака.

4′

Балонно центриране в полето на Кайзер.

Вратарят на домакините хваща топката в своите ръце.

Без надмощие на някой от двата състава до момента.

2′

Сериозна подкрепа и за двата отбора от трибуните.

Феновете на домакините са се подготвили подобаващо.

1′

71 Антон Карачанаков 99 Дани Кики

Ботев (Пловдив) и Черно море се изправят един срещу друг в спор за място на полуфиналите за Купата на България.

"Канарчетата" стигнаха до четвъртфиналите на турнира, след като постигнаха лесен успех с 4:1 над ЦСКА 1948 и победа срещу Берое, която бе изкована след 0:0 в редовното време и 4:3 след изпълнение на дузпи.

Ботев (Пловдив) води преговори с китайци

Иван Йотков е бил на посещение в Шанхай

"Моряците" пък се добраха до този етап, след като постигнаха успех с 1:0 над Арда (Кърджали) и победа след дузпи в дербито с Левски (5:4).

Ботев има само една победа в последните пет мача в Първа професионална лига. Положението в тима на Илиан Илиев е малко по-добро. В последните пет сблъсъка в елита Черно море записа победи над Лудогорец (1:0) и Верея (2:0).

Родни клубове пожелаха Юго Кононго от Черно море

Родни клубове пожелаха играч на Черно море

Юго Кононго ще напусне след края на сезона

Статистиката в преките двубои е изключително равностойна. В последните битки двата тима са си разменили по една победа. Другите три срещи завършват при равен резултат.

И двата тима имат някои проблеми с контузени и наказани футболисти. Домакините са без четирима основни играчи. Капитанът Лъчезар Балтанов е наказан, а с травми са Радослав Терзиев, Атанас Зехиров и Джонатан Перейра. Звездата на тима Тодор Неделев до последно ще бъде под въпрос, като се очаква да играе на инжекции.

Велислав Вуцов: Очаквам дузпи между Ботев (Пд) и Черно море

Вили Вуцов: Очаквам дузпи между Ботев (Пд) и Черно море

Срещата е утре

Треньорът на Черно море Илиан Илиев пък не може да разчита на Георги Божилов и Жоаким Балми. Друг проблем за варненци са дългите пътувания за двете поредни гостувания. В неделя тимът прекоси почти цяла България за срещата с ЦСКА на "Армията", а сега трябваше да предприеме ново сериозно пътуване до Пловдив.