Ботев (Пловдив) е последният четвъртфиналист за Купата на България, след като успя да излъже отбора на Берое при изпълнението на дузпите в тазвечершния двубой между двата отбора, записвайки победа с 4:3.

В редовното време и в продълженията, резултатът остана непроменен - 0:0.

Берое - Ботев (Пловдив), 3:4 (Развой на срещата по минути)

"Канарчетата" са последният четвъртфиналист за Купата на България

Доста равностойно първо полувреме изиграха двата отбора. В 17-ата минута, Тодор Неделев центрира към наказателното поле, където опита да намери Стивън Петков, но Душан Перниш се хвърли в последния момент и изби топката. Малко след това, станахме свидетели на най-фрапантния пропуск за първите 45 минути. Вандерсон с лекота елиминира трима футболисти на "канарчетата" и веднага промуши топката между тях към Рубен Бригидо. Той стреля от точката на дузпата, но кълбото се удари в тялото на Перейра и излезе в корнер.

В 28-ата минута, Джонатан напредна към пеналта след чудесен пас на Неделев, и реши да действа сам, въпреки че Балтанов бе на по-добра стрелкова позиция. След удара му обаче, топката прелетя встрани от целта. Малко преди последния съдийски сигнал, Иван Минчев можеше да открие резултата след пряк свободен удар, но топката срещна стената при изпълнението му.

Второто полувреме започна с натиск на "канарчетата", който бе осезаем през почти целите 45 минути. В 57-ата, Густафо Афонсо стреля по тревата към целта, но Душан Перниш отново спаси, тъй като в удара на футболиста не бе вложена достатъчно сила. Десет минути по-късно, отново Афонсо успя да се справи със съпротивата на Иван Бандаловски и стреля към вратата, но вратарят за пореден път опази мрежата си "суха".

В 66-ата минута, Антонио Вутов имаше претенции за дузпа, след като се строполи на тревата в наказателното поле след единоборство с Мартин Райнов. След повторенията се видя, че решението на Николай Йорданов да не отсъди такава бе правилно.

В 73-ата минута, заралии пропиляха чудесен шанс да открият резултата. Алфредо Мартинс получи хубав пас от Мартин Райнов, но тъй като нямаше как да стреля към вратата, върна обратно към своя съотборник. Той реши да комбинира с Вандерсон, но удар към целта така и не последва, въпреки че се получи невероятен хаос в пеналта на "канарчетата". В 88-ата минута, Вандерсон изпрати много добро центриране към наказателното поле, но там нито Алфредо Мартинс, нито Меска успяха да играят с топката. В добавеното време, Иван Бандаловски можеше да сложи край на спора, но след мощния му шут от границата на пеналта, Даниел Кайзер се хвърли и изби кълбото. Така двата отбора завършиха редовните 90 минути при нулев резултат и получиха още половин час игра, за да си отбележат гол.

В 92-ата минута, попадение на старозагорци бе отменено заради засада. Алфредо Мартинс изведе Меска зад защитата на "жълто-черните", той веднага стреля, но топката разтресе гредата. При удара му обаче, страничният съдия бе вдигнал и своя флаг. При добавката Бригидо успя да мушне кълбото в мрежата, но голът нямаше как да бъде зачетен.

В 115-ата минута, след центриране от фаул, Алфредо Мартинс успя да засече топката с глава, но кълбото премина встрани от вратата. Така двата отбора отново не успяха да си отбележат гол и оставиха рулетката на дузпите да реши победителя в този двубой.

Снимка 387140

При 11-метровите наказателни удари, късметът бе на страната на "канарчетата", които пропуснаха само веднъж от бялата точка, след като Стивън Петков не успя да изпрати топката в очертанията на вратата. В герой за "жълто-черните" се превърна Серкан Юсеин, който бе безкомпромисен срещу Душан Перниш и отбеляза последната пета дузпа, след като преди него Мартин Райнов и Георги Ангелов от състава на Берое вече бяха пропуснали.

Така Ботев (Пловдив) се присъедини към компанията на Струмска слава, Локомотив (Пловдив), ЦСКА, Черно море, Лудогорец, Етър и Септември и е последният четвъртфиналист за Купата на България.