Втородивизионният Ботев (Гълъбово) поднесе голямата изненада от 1/16-финалната фаза в турнира за Купата на България. Въпросният тим изхвърли от надпреварата елитния Етър, след като го победи с 2:1 на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

Витоша с категоричен успех над Черноморец (Балчик) за Купата

"Тигрите" победиха своя съперник с 4:0

Селекционерът на гостите Росен Кирилов беше дал шанс за изява на голяма част от футболистите със статут на резерви. Те обаче не успяха да го впечатлят, като "присъединиха" "болярите" към компанията на Царско село и Дунав, които са останалите тимове от първенството, които отпаднаха на тази фаза от надпреварата.

Всичко най-интересно се случи след паузата. Възпитаниците на Митко Коцинов шокираха своя съперник за 180 секунди между 66-ата и 69-ата минути, когато точни за домакините бяха Ерай Карадайъ и Антон Огнянов.

Арда се справи с Хебър и е осминафиналист за Купата на България

Кърджалии се наложиха с 2:0 над своя съперник

Обърканите футболисти на Етър пробваха светкавично да се върнат в мача, но търновци си позволиха лукса да пропуснат дузпа чрез Ивайло Димитров. Все пак Милчо Ангелов вкара за 1:2 в 80-ата минута, но за повече обаче "виолетовите" нямаха време и достатъчно добри голови възможности.

ЦСКА 1948 победи Дунав с 2:1 и е осминафиналист за Купата на България