Турнир: Купа на България Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали Зрители: 1135

Арда - ФК ЦСКА 1948 0:1 в четвъртфинал от турнира за Купата на България

Дузпа в 117-ата минута прати ФК ЦСКА 1948 на полуфинал за Купата на България

118′
Снимка 613209

Източник: startphoto.bg

117′

ГООЛ ЗА ФК ЦСКА 1948! 0:1! ДУЗПА! ПЕДРИНЬО!  На Валентин Железов се наложи за втори път да използва системата ВАР, този път в далеч по-деликатен момент от четвъртфинала – четири минути преди края на второто продължение. Тогава Милен Желев се пребори за топката в своето наказателно поле, но пък се и видя, че това става с помощта на лявата му ръка. Преглеждането на екрана край пистата даде достатъчно яснота на Железов, че в действията на №8 е имало умисъл и така той посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби бразилецът Педриньо, който преодоля Симеонов въпреки факта, че стражът „хвана“ ъгъла на изпълнението.

106′

Абубакар Тунгара ще бъде заменен от Шахредин Бухлода.

106′

Емил Ценов, който има жълт картон бива заменен от Октавио.

Снимка 613212

105′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

105′

Кратка пауза.

101′

Първото стойностно положение през първото продължение бе за Арда. В 101-ата минута Ел Мами Тетах получи отдясно, навлезе в наказателното поле, нагласи си топката за удар и шутира, но Наумов улови.

91′

Милен Стоев ще играе в продълженията, а заменен е Деян Лозев.

91′

Ел Мами Тетах също се появява в игра, за да вдъхне нещо ново и различно за своя тим.

90′

НАЧАЛО НА ПРОДЪЛЖЕНИЯТА!

Снимка 613208

90+5′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ!

90′

МАРИН! ФК ЦСКА 1948 можеше да си подпечата "виза" за полуфиналите с първото си голово положение в този турнирен сблъсък. Е, то дойде в 90-ата минута, но пък си беше достатъчно страховито. Включилият се в атака Лазар Марин се пребори за отклонена топка при центриране и отблизо насочи с глава, само за да види как Васил Симеонов прави решително спасяване, оставяйки двете нули на светлинното табло.

89′

Иван Коконов получава жълт картон.

85′

Радослав Кирилов отстъпва мястото си на Бирсент Карагарен.

Снимка 613207

85′

Ангел Бастунов ще замени Парвизджон Умарбаев.

84′

Деян Лозев получава жълт картон.

82′

Преслав Боруков напуска терена, за да бъде заменен от Ласана Н'Диайе

70′

В рамките на десетина минути футболистите на Александър Тунчев отправиха няколко изстрела от дистанция, които така и не намираха целта.

65′
Снимка 613205

64′

Светослав Диков влиза в игра за ФК ЦСКА 1948. Той ще замени Евгений Сердюк.

64′

Ивайло Чочев ще замени Марио Топузов.

64′

Сидклей е доста неубедителен и логично ще отстъпи мястото си на Ангел Лясков.

63′

Иван Тилев се появяв в игра за сметка на Станислав Иванов.

62′

Иван Коконов се появява в игра за Арда. Слага и капитанската лента.

58′

Педриньо получава жълт картон след нарушение срещу Ковачев.

54′

ВАР ОТМЕНИ ДУЗПА ЗА АРДА! Голямо разочарование обзе трибуните на "Арена Арда" в 54-ата минута. Тогава реферът Валентин Железов отсъди дузпа заради игра с ръка на Сидклей от ФК ЦСКА 1948. Почти веднага арбитърът обаче получи информация от ВАР и след внимателно преглеждане отмени своето първоначално отсъждане.

53′
Снимка 613203

52′

БОРУКОВ! Страхотна възможност се откри пред футболистите на Арда в 52-ата минута. Парвизджон Умарбаев направи слаба намеса в борба за топката около центъра, като в желанието си за игра той неволно "изведе" Абубакар Тунгара сам срещу Даниел Наумов. №7 беше догонен от Джонатан, но и това не сложи край на "небесносинята" акция. Кълбото, малко щастливо, стигна до Преслав Боруков, получил отличната възможност да завършва, но и този път той загуби битката "едно в едно" с перфектния тази вечер Наумов.

47′

Подобно на първото полувреме, началото отново бе подвластно на офанзивните действия, демонстрирани от футболистите на ФК ЦСКА 1948. "Червените" на Тошко Янчев направиха няколко опасни захода към вратата на кърджалийци, но без завършващ удар.

46′
Снимка 613202

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

БОРУКОВ! Краят на първото полувреме можеше да донесе и мечтаната преднина за Арда. Зоната на Сидклей отново се оказа компрометирана, а Деян Лозев съумя да отправи достатъчно опасно центриране в малкото вратарско поле. Там хвърлилият се на шпагат Преслав Боруков успя да отклони съвсем малко топката, но Наумов отново демонстрира висока класа и с отличния си рефлекс успя да спаси.

39′
Снимка 613201

38′

Емил Ценов е първият футболист в мача, който получава жълт картон.

37′

Радослав Цонев не беше далеч от това да изненада вражеския вратар, след като в 37-ата минута отправи шут от много далечна дистанция. Коварната топка затрудни Наумов, ала националът на България улови малко преди опита за голова добавка на Тунгара.

33′

Станислав Иванов реагира бурно на съдийско решение, взето от Валентин Железов. Бившият нападател на Чикаго Файър изобщо не бе съгласен с това, че е направи нарушение в атака.

25′
Снимка 613200

21′

От самото начало на двубоя, Светослав Ковачев се представяше повече от успешно при индивидуалните си надигравания с бразилското попълнение на ФК ЦСКА 1948 - Сидклей. Нова серия от финтове в 21-ата минута, позволи на юношата на Лудогорец да отправи марков за себе си шут към далечния ъгъл, който обаче не порази мрежата на Дани Наумов.

18′

ИВАНОВ! Арда отговори на предизвикателството едва към 18-ата минута, когато също изкова своя шанс след статично положение. При него Абубакар Тунгара скочи най-високо за топката и продължи за Станислав Иванов. Бившият футболист на Левски обаче пое лошо кълбото, затвори си ъгъла за стрелба и след това изрита безпомощно над трибуните на "Арена Арда".

7′

Педриньо продължи да бъде един от опасните футболисти на гостите, а в 7-ата минута №8 отправи красив "падащ лист" от над 20 метра, който заслужаваше адмирации, но пък нямаше необходимата точност.

5′

ФК ЦСКА 1948 беше първият отбор в мача, сътворил интересна ситуация в този четвъртфинал. Педриньо центрира остро от фаул, а топката срещна телата на трима играчи в "небесносиньо". За радост на Васил Симеонов не се случи така, че кълбото да се отклони фатално в неговата врата.

Снимка 613198

2′

Началото на двубоя беше леко забавено, след като главният рефер Валентин Железов имаше проблеми със своята екипировка. Надзирателят от бургаския затвор не разполагаше с адекватно окабеляване за комуникацията с ВАР-буса. За минути неточността беше отстранена и битката в Кърджали стартира.

1′