ЦСКА спечели гостуването си на Витоша (Бистрица), в отложен мач от 28-ия кръг на Югозападнана "В" група.

Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в столицата.

"Армейците" спечелиха с 2:0, след голове на Станислав Маламов и Самир Аясс.

ТОПСПОРТ проследи за вас най-важните събития от мача на живо:

НА ЖИВО: Витоша (Бистрица) - ЦСКА

Сблъсък между първия и втория

Това на практика беше и последна проверка за "червените" преди финала за Купата на България срещу Монтана.

Срещата бе пряк сблъсък между първия и втория във временното класиране и можеше да се нарече дерби, макар реално да нямаше особена интрига в него.

Символичните домакини в действителност дадоха значителен отпор на именития си съперник, като можеха да излязат напред в резултата още в първите 10-ина минути, но се отчетоха със сериозен пропуск.

Снимка 234716

До почивката голове не паднаха, като с основна вина за това бяха Галчев и Хазуров, пропуснали добри положения в пеналта на съперника.

Само 3 минути след подновяването на играта обаче, при поредното разбъркване в полето на стража на Витоша, най-съобразителен се оказа Маламов, който от около 7-8 метра прати топката в мрежата за 0:1.

Крайното 2:0 за "червените" оформи Самир Аясс, разписал се 120 секунди преди последния сигнал.

Така столичани са недосегаеми на върха в таблицата с вече 30 победи и 1 равенство и голова разлика 140:9.

Снимка 234714

Витоша направи всичко по силите си да поддържа интригата, но нямаше как да издържи на бясното темпо на своя съперник и логично изостана.

Така преди финала за Купата, ЦСКА набра допълнителна доза самочувствие и излиза с високо вдигната глава за трофея срещу Монтана.

ЕКСКЛУЗИВНО В ТОПСПОРТ: Нов опит за ликвидация на ЦСКА!