Лявото крило на ЦСКА Яник Вилдсхут започна за първи път като титуляр за Суринам при равенството 1:1 срещу Ямайка на старта на Лигата на нациите в зона КОНКАКАФ. Както е известно, Вилдсхют е роден в Амстердам и има нидерландски паспорт, но през тази пролет получи първа повиквателна и дори дебютира за родината на своя баща. В откриващия двубой от Лига А на турнира Суринам измъкна домакинско 1:1 с фаворита Ямайка, след като гостите поведоха в 39-ата минута чрез нападателя на Тулуза Джуниър Флемингс, но автогол на Амал Найт донесе точката за селекцията на Стенли Мензо.

Мухар на сбогуване: Заслужаваше си да съм част от най-големия клуб в България!

Хърватинът ще се завърне в Лех Познан

Яник Вилдсхут попадна за сефте сред стартовите 11 и остана на терена до 65-ата минута, когато бе заменен от острието на Бейтар Йерусалим Глеофило Влайтер, посочва "Мач Телеграф". Следващият мач на Суринам е отново срещу Ямайка като гост, утре през нощта от 4:00 ч. (8 юни), а на 12 юни в 5:00 часа следва визитата на основния фаворит в триото - Мексико.