Според сайта на ЦСКА отборът е загубил от ФК Копенхаген заради "скандални съдийски отсъждания". Поне така е отразена срещата от третия предварителен кръг на Лига Европа в официалната страница на "червените".

Предлагаме Ви дописката за мача без редакторска намеса:

"ЦСКА отстъпи на Копенхаген с 1:2 след скандални съдийски отсъждания в първия двубой от третия квалификационен кръг на Лига Европа започва, който се игра пред повече от 25 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски".

Тимът ни откри резултата в 15-та минута, когато Кирил Десподов изведе Мауридес и бразилецът реализира за 1:0. Нестрор Ел Маестро направи принудителна смяна в 36-та минута, когато Жоржиньо замени контузилия се Едвин Джеси.

В 40-та минута на срещата ЦСКА остана с 10 души, след като белгийският съдия Барт Вертентен показа пресилен червен картон на Божидар Чорбаджийски. Неговото място в отбраната на тима ни зае Александър Дюлгеров, който замени Тиаго Родригес.

Снимка 372691

Източник: cska.bg

Копенхаген изравни след гол от дистанция в 64-та минута.

Десет по-късно отново белгийският арбитър беше в ценъра на събитията, след като отсъди скандална дузпа в полза на датчаните, която те реализираха и поведоха с 2:1, както и завърши мачът.

Реваншът в Дания е след седмица - на 16 август (четвъртък), от 19:30 часа българско време.

Стойчо Стоилов проплака: Съдийските отсъждания спрямо ЦСКА ме озадачиха