ЦСКА загуби с 0:1 от втородивизионния германски Вердер (Бремен) в контрола. Проверката се игра в Австрия. Единственият гол в мача вкара Йоханес Егещайн в 82-ата минута.

"Червените" дадоха свидна жертва, след като Брадли Мазику получи контузия в края на първата част. Цял мач на високо ниво за германския тим изигра младежкия национал Илия Груев-младши. За столичани през второто полувреме в игра се появи Валентин Антов, който заигра в халфовата линия.

Снимка 537621

Източник: cska.bg

Двубоят започна с по-активни действия на "бременските музиканти". Първият удар към една от двете врати бе отправен от Юрген Матей. Нидерландецът стреля неточно с глава в 11-ата минута. Три по-късно отново той засече центриране на Кери отляво, но отново топката не намери целта.

В 18-ата минута Вердер получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Зад топката застана Кевин Мьохвалд, който потърси левия ъгъл, но топката мина покрай вратата.

ЦСКА - Вердер 0:1, гол на Йоханес Егещайн

Мачът е от 17:00 часа

В 38-ата минута "червените" организираха най-добрата си атака до момента в мача. Яник Вилдшут намери Греъм Кери отдясно. Ирландецът преодоля съперник, навлезе навътре и потърси далечния ъгъл, но стреля в аут.

В 43-ата минута ЦСКА загуби топката в близост до своята врата. Нанкиши се озова на стрелкова позиция отляво в наказателното поле. Младокът потърси далечния ъгъл, но топката мина покрай вратата.

В края на полувремето Стефанос Капино улови удар от далечна дистанция на Хамза Чатакович. Малко преди това Брадли Мазику бе фаулиран грубо от съперник и се започна да се превива на тревата. Конгоанецът излезе от терена с помощта на лекарския екип на столичани. Той бе заменен принудително на полувремето от Митко Митков.

Снимка 537620

Източник: Twitter

В 56-ата минута Вердер бе много близо до гол. Джош Сърджант бе изведен сам срещу Бусато. Американецът можеше да подаде към Нанкиши, който да се разпише на празна врата, но реши да завършва сам. Вратарят на ЦСКА обаче се намеси и блокира удара.

Пореден титуляр на ЦСКА се контузи

Брадли Мазику напусна принудително контролата с Вердер

В 70-ата минута коварен удар на Макс Егещайн мина покрай вратата. Четири минути по-късно резервата Йоан Бай проби отляво, елиминира съперник и навлезе навътре. Френското крило потърси далечния ъгъл, но ударът му срещна горната греда.

В 82-ата минута Вердер откри резултата. Йоханес Егещайн бе оставен непокрит след центриране от корнер и с глава заби топката във вратата на Божев.

Снимка 537619

Три минути след това Дончев намери Бай в наказателното поле. Френският футболист опита удар от въздуха, но Цетерер спаси. В 87-ата минута удар с глава на Гълъбов бе отразен от вратаря на "бременските музиканти".