ЦСКА отстъпи пред Йънг Бойс в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Двубоят на Националния стадион завърши при резултат 0:1. Точен за победителите беше Жан-Пиер Нсаме, разписал се през първата част на двубоя.

Това бе четвъртата битка на "червените" в група "А" на втория по сила европейски клубен турнир.

Снимка 507113

В мача преди три седмици, ЦСКА загуби от Йънг Бойс в Швейцария с 0:3.

Българският тим остава в търсене на първа победа в турнира като надеждата на феновете е, че тя ще бъде постигната в следващия мач на новия треньор Бруно Акрапович.

Снимка 507114

Победата, евентуално в следващата битка, би била №95 за клуба в Европа. До момента успехите са 94, равенствата 50, а загубите - вече 94.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Йънг Бойс, на живо

ЦСКА - Йънг Бойс 0:1, Нсаме бележи за гостите, условията за игра стават все по-тежки

Видимостта на стадиона е драстично намалена

Срещата започна добре за домакините, които моментално насочиха усилията си в атака, непосредствено след началния съдийски сигнал.

Пробиви на Йомов и Кери белязаха първите няколко минути от двубоя.

Снимка 507107

"Червените" се видяха принудени да използват фланговете си, като съперникът насити средната част от терена и съсредоточи усилията си основно в халфовата и защитната си линия.

С течение на срещата Йънг Бойс започна все по-често да поглежда към вратата на "армейците".

Снимка 507105

Нсаме и Фаснахт бяха сред най-активните футболисти на швейцарците, които започнаха да пренасят събитията далеч от собствената си врата.

Али Соу бе зорко следен от двама бранители на опонента на ЦСКА, което затрудняваше максимално опитите му да се промъкне зад отбраната и да излезе в стрелкова позиция.

Снимка 507106

В 34-ата минута неразбирателство в защитата на ЦСКА позволи на Нсаме да нахлуе в наказателното поле. Бусато излезе, за да скъси ъгъла и да пресрещне футболиста на Йънг Бойс, който обаче незабавно стреля. Кълбото рикошира в тялото на защитник и премина неспасяемо покрай вратаря на софиянци за 0:1.

Снимка 507103

До почивката гостуващият отбор имаше още една възможност за достигане до реализиране на попадение, но до удвояване на преднината на състава не се стигна.

Снимка 507104

Бруно Акрапович изглежда направи всичко по силите и възможности си през второто полувреме, за да заиграе отборът по-офанзивно.

В игра се появиха Ахмедов, Пеняранда и Юга, но това така и не променяше случващото се на игрището.

Условията пък ставаха все по-тежки, като на моменти не се виждаше половината на съперника, от гледна точка на това на домакините.

Снимка 507112

Близките кадри от телевизионния екран "спасяваха" зрителите, като общият план бе почти невъзможен за разчитане, предвид спусналата се гъста мъгла.

След излизането на Йомов, скоростта в "червените" редиците бе загубена, като събитията се случваха за тима предимно през центъра на терена, което бе доста по-трудно.

Лоша новина за Акрапович бе и контузията на Турицов, който бе принудително заменен през второто полувреме.

Снимка 507108

Така ЦСКА не стигна до гол за пореден път, като остава единственият от всички 48 тима в надпреварата, който не съумява да прати кълбото зад вратаря на съперника.

За Йънг Бойс успехът бе много важен, като отборът продължава по убедителен начин борбата в групата.