Отново скача и хваща топката в ръцете си вратарят на "армейците".

Как се промениха коефициентите след първото полувреме - вижте тук!

45′

Играта е подновена.

45+2′

Срещата започна добре за домакините, които моментално насочиха усилията си в атака, непосредствено след началния съдийски сигнал.

Пробиви на Йомов и Кери белязаха първите няколко минути от двубоя.

"Червените" се видяха принудени да използват фланговете си, като съперникът насити средната част от терена и съсредоточи усилията си основно в халфовата и защитната си линия.

С течение на срещата Йънг Бойс започна все по-често да поглежда към вратата на "армейците".

Нсаме и Фаснахт бяха сред най-активните футболисти на швейцарците, които започнаха да пренасят събитията далеч от собствената си врата.

Али Соу бе зорко следен от двама бранители на опонента на ЦСКА, което затрудняваше максимално опитите му да се промъкне зад отбраната и да излезе в стрелкова позиция.

В 34-ата минута неразбирателство в защитата на ЦСКА позволи на Нсаме да нахлуе в наказателното поле. Бусато излезе, за да скъси ъгъла и да пресрещне футболиста на Йънг Бойс, който обаче незабавно стреля. Кълбото рикошира в тялото на защитник и премина неспасяемо покрай вратаря на софиянци за 0:1.

До почивката гостуващият отбор имаше още една възможност за достигане до реализиране на попадение, но до удвояване на преднината на състава не се стигна.

Снимка 507104

45+1′

Почивка.

45′

Минута продължение на първата част.

44′

Нарушение срещу Петър Занев в наказателното поле на ЦСКА.

Хвърли се капитанът на "червените" пред мощен изстрел към вратата на столичани и спасява тима си от сериозна опасност.

Изправя се на крака и продължава участието си в мача.

43′

Никак не изглежда доволен Бруно Акрапович от това, което показва ЦСКА до момента.

Снимка 507092

42′

Центриране в пеналта на гостите.

Не се стига до изстрел към вратата.

Играта е подновена от стража на Йънг Бойс.

35′

Бусато излезе, в опит да скъси ъгъла за изстрел.

Рикоширалата топка обаче се превърна в невъзможна за спасяване от него.

Попадението е записано на името на Нсаме, въпреки развитието на ситуацията.

34′

ГООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Неразбирателство в защитата на "армейците"!

Снимка 507103

Бусато излезе напред, топката бе изстреляна от Нсаме, рикошира в крак на бранител и влиза в мрежата.

30′

Все по-трудно става за футболистите да намират съотборниците си с далечни подавания.

Причината, разбира се, е драстично намалената видимост.

26′

Нарушение срещу Бусато.

Ще се наложи намесата на медицинския екип.

Играта се забави, а мъглата се спуска все по-сериозно над стадиона.

21′

Центриране в полето на Бусато.

Стига се до изстрел, но не достатъчно силен.

Без проблеми за вратаря на "червените".

15′

Фаснахт стреля!

Топката не достига до Бусато.

Добавка на Хефти няма, като той отново губи бързо притежанието на кълбото.

12′

Засада на Соу.

11′

Първи опит на футболистите на Йънг Бойс да създадат нещо интересно в предни позиции.

Хефти си повежда прекалено силно топката и тя излиза в аут.

8′

Акциите за домакините се развиват по фланговете.

Основната причина за това - наситената средна линия в редиците на съперника.

Почти всички състезатели на гостите са съсредоточени в една трета от игрището.

6′

Засада на Йомов.

5′

Натиск на "червените" в началото на мача.

Йънг Бойс не успява да напусне собствената си половина от терена.

3′

Остро центриране на Тиаго от свободен удар!

Топката се отбива в тялото на бранител и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

2′

Минута мълчание за легендата Диего Армандо Марадона.

Снимка 507118

Снимка 507117

1′

Вижте тук кой е фаворитът в мача!

1′
Алън Пардю пристигна на стадион "Васил Левски"

Той дойде в компанията на Данаил Ганчев

1′

И новият автобус на "червените" дебютира в Европа.

Снимка 507094

Снимка 507095

1′
Велизар Димитров: Очаквам скоро Али Соу да се отпуши, липсва му малко късмет

Велизар Димитров: Очаквам скоро Соу да се отпуши, липсва му малко късмет

"Важно е да не допускаме грешки и в защитата си"

1′

Масейрас

ЦСКА посреща Йънг Бойс в мач от груповата фаза на Лига Европа. Двубоят на Националния стадион стартира в 19:55 часа.

Това е четвъртата битка на "червените" в група "А" на втория по сила европейски клубен турнир.

В мача преди три седмици, ЦСКА загуби от Йънг Бойс в Швейцария с 0:3. Българският тим е в търсене на първа победа в турнира като надеждата на феновете е, че тя ще бъде постигната след идването на новия треньор Бруно Акрапович.

Петър Занев: Наистина сме силни, когато играем като отбор

"Мачът ще се реши на терена, зависи от подхода ни"

Победата би била №95 за клуба в Европа. До момента успехите са 94, равенствата 50, а загубите - 93. Това в 56 участия във всички турнири, включително и едно в Интертото. Мачовете са 237, а головата разлика е в полза на "червените" - 342:315 (+27).

ЦСКА е с отрицателен баланс за Купата на УЕФА/Лига Европа. В 25 участия, "армейците" изиграха 113 мача, спечелиха 39 от тях, направиха 33 равенства и загубиха 41 срещи. Головата разлика и тук е в полза на ЦСКА - 145:138 (+7).

Последно "армейците" победиха в Европа на 1 октомври тази година - 3:1 срещу Базел в Швейцария. След това загубиха от Клуж с 0:2 в София, направиха 0:0 с Рома на "Олишмпико" и претърпяха поражение с 0:3 именно от Йънг Бойс.

ЦСКА пуска виртуални билети за мача срещу Йънг Бойс

Ще бъдат на цена 10 лева

15 от ЦСКА са се разписвали поне веднъж за тима. Лидер в тази класация е нападателят Али Соу - 39 гола във всички турнири. Тази вечер гамбиецът ще търси своето 40-о попадение за 31-кратния шампион на България. След него с 31 гола е халфът Тиаго Родригес.

Снимка 483623

И тук идва голямата пропаст. Между двете звезди на ЦСКА и останалите с голове. На трето място със само 6 попадения е крилото Енрике Рафаел. С по 5 са Ахмед Ахмедов и Греъм Кери. Стефано Белтраме има 4 гола на сметката си до момента. Трима са с по 3 - Валентин Антов, Юнус Санкаре и Джером Синклер. Двама са с по два гола - Жеферсон Телес и Жул Кейта. Четирима са се разписвали само по веднъж - Пламен Гълъбов, Петър Занев, Георги Йомов и Митко Митков.

Снимка 490471

Ето всички от разширения състав на ЦСКА, които все още чакат дебютния си гол за отбора (без вратарите, разбира се): Тибо Вион, Юрген Матей, Брадли Мазику, Амос Юга, Адалберто Пеняранда, Иван Турицов, Емил Ценов, Александър Бучков, Асен Дончев, Мартин Смоленски, Марк-Емилио Папазов и Тонислав Йорданов.

Петър Жеков: Само Ганчев ни брои за живи, мен и Якимов! Лоша дума за него и ЦСКА не мога да кажа!

"За два месеца ще направя нападателите на отбора голмайстори"