Това, че съставът на ЦСКА не се намира в оптималната си форма се вижда и от статистическите данни, които са публикувани в материал на колегите от "Тема Спорт".

Според цифрите, "армейците" са само с една спечелена точка в мачовете с основните си опоненти за титлата Лудогорец и Левски. След четири сблъсъка, те още нямат победа - 1 равенство и 3 загуби, а при трите поражения дори не вкараха и гол. Всяка от загубите им беше с 0:1 - две в дербито с Левски и една от Лудогорец. ЦСКА стигна само до 1:1 с разградчани на "Армията".

Новият спортен директор на ЦСКА разузнава на живо Септември

Кристиано Джарета бе забелязан на трибуните на "Българска армия"

ЦСКА допусна гол в четвърти пореден шампионатен мач, три от тях под ръководството на Любослав Пенев (0:2 от Черно море, 2:1 над Ботев Bp и 0:1 от Левски).

С най-много минути през сезона вече са Черниаускас и Чорбаджийски - по 1980. За първи път Бодуров бе заменен и той вече е със 1976. И тримата са пропуснали по една среща, така че няма футболист на ЦСКА с участие във всички 23 кръга.

Серията на "червените" от поредни мачове в първенството без вкарани повече от два гола вече се изразява в осем срещи. За последно го направиха при домакинското 3:0 над Витоша на 9 ноември. Балансът на отбора в осемте мача е слаб - 4 победи, 1 равенство и 3 загуби при 8:7 голова разлика.