ЦСКА-София записа престижна победа в първата си контрола за годината. "Червените" се наложиха с 2:1 над Локомотив (Москва) в проверка, играна в Испания.

Руснаците първи поведоха в резултата в 51-ата минута, но само две по-късно Педро изравни. В последните минути на мача, една от надеждите на "червените" - Тонислав Йорданов донесе победата на "армейците".

НА ЖИВО: ЦСКА-София - Локомотив (Москва)

Проверката е първа за "армейците" в Испания

Старши треньорът на ЦСКА-София започна със състав: Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Рафаел Перес, Станислав Манолев, Рубен Пинто, Петрус Бумал, Никола Колев, Арсенио Нунеш, Густаво Кулма, Преслав Йорданов.

През втората част, всичките играчи бяха сменени, основно с млади таланти, както и с такива, които рядко получават шанс за изява.

Руснаци напират да вдигат класата на ЦСКА-София

Предлагат на "червените" двама футболисти

"Червените" започнаха по-добре срещата. В 12-ата минута руснаците създадоха първото опасно положение в мача. Майкон връхлиташе опасно в наказателното поле на "армейците", но Божидар Чорбаджийски го спря с тяло.

В 15-ата минута Густаво Кулма сериозно стресна щаба на "армейците". Един от смятаните за любимци на Гриша Ганчев се свлече на тревата, превиващ се от болка в дясното бедро. Все пак контузията не излезе сериозна и той продължи срещата. В 40-ата минута Нунеш центрира в наказателното поле към Преслав Йорданов, който се изивиси и насочи отлично с глава, но стражът спаси положението.

На полувремето, Стамен Белчев пусна в игра Десподов, Руи Педро, Виана, Симао, Дюлгеров. В 51-ата минута Локомотив поведе след като Ндинга се възползва от грешка на Китанов и отблизо го разстреля за 0:1.

Само две минути по-късно ЦСКА-София изравни. Десподов намери Манолев, той центрира към Педро, който с много хубав удар засече и прати топката в далечния удар на вратата за 1:1.В 55-ата минита Преслав Йорданов сътвори пореден пропуск след като от близка дистанция не успя да вкара.

В последните 20 минути на контролата, Стамен Белчев реши да заложи на младоци. В игра се появиха Стойчо Атанасов, Слави Петров, Румен Руменов, Тонислав Йорданов, Красимир Станоев и Александър Георгиев. Те демонстрираха голямо желание за изява, но напрежението в някои от тях бе видимо.

В 84-ата минута един от младите таланти - Тонислав Йорданов вкара много красив гол след като с техничен удар засече подаване от Румен Руменов.