ЦСКА излиза днес срещу Базел в решителен плейоф за влизане в групите на турнира Лига на конференциите. "Червените" имат аванс от 1:0 след първия мач в София.

"Армейците" изравниха баланса си срещу швейцарския гранд за своята победа №100 в Европа. Сега той е 4 мача, два успеха за ЦСКА и два за Базел. "Синьо-червените" имат леко предимство, защото головата разлика е 6:5 в тяхна полза.

Двата съперника се срещнаха за първи път на терена през сезон 2009/2010 в групите на Лига Европа. ЦСКА загуби с 0:2 на стадион "Васил Левски", а и двата гола отбеляза сегашният треньор на Базел Алекс Фрай - в 20-ата и 63-ата минути.

Снимка 584660

Източник: startphoto.bg

В Швейцария ЦСКА отстъпи с 1:3. Отново Фрай вкара два пъти - в 41-ата минута от дузпа и в 67-ата. Преди това в 35-ата точен беше Маркос Халаберт. Почетното попадение за "армейците" реализира Тодор Янчев в 61-ата минута.

Със златни букви в историята на българския клубен футбол остава датата 01.10.2020-а година, когато ЦСКА си върна на Базел и победи със същия резултат - 3:1, за да намери място в групите на Лига Европа. Кабрал от дузпа даде преднина на швейцарците в 54-ата минута, но два гола на Тиаго в 72-ата и 88-ата, гарнирани с един на Ахмед Ахмедов в 97-ата осигуриха знаменития успех на ЦСКА.

Снимка 498768

Източник: EPA/БГНЕС

За да дойде победата с 1:0 преди седмица, след автогол на Серхио Лопес в 70-ата минута. Пожелаваме му той и неговите съотборници днес да нямат късмет и ЦСКА отново да отстрани Базел.

АНГЕЛ ДОМУСЧИЕВ, пратеник на ТОПСПОРТ в Базел, Швейцария.