ЦСКА вкара цели 9 гола в мрежата на своя юноша Иван Караджов и Берое този сезон. На 31 юли "червените" победиха с 5:1 на "Армията", стартират със статистическите си данни колегите от "Тема Спорт". Точни и в двата мача бяха Иван Турицов, Дюкенс Назон и Браян Морено. През лятото с две попадения се отчете Маурисио Гарсес, а сега вкара и Де Нойер.

Кюстендилеца: Тази година ще им е трудничко на всички "доброжелатели"

Ето какво написа

ЦСКА осъществи втори обрат за едно полувреме от началото на сезона. Любопитно е, че и за двата с голове се отчитат Брадли де Нойер и Иван Турицов от дузпа. В края на август "армейците" победиха ФК ЦСКА 1948 с 2:1 след откриващо попадение на Ангел Бастунов в 51-ата минута. Турицов изравни от бялата точка в 77-ата, а в 87-ата нидерландецът вкара победния гол с мощен шут, който заслужи наградата за най-красиво попадение на 2022 година.

"Червените" са 100-процентови при наказателните удари през сезона. Досега те са получили пет и са материализирали всеки от тях. И трите попадения на Турицов от кампанията са именно от дузпа (в двата мача с Берое и срещу ФК ЦСКА 1948), а на два пъти от бялата точка реализира Дюкенс Назон (на Ботев Пд и Пирин Бл).

ЦСКА постигна шеста поредна победа при гостуване. След поражението от Лудогорец в Разград през октомври "армейците" надиграха последователно Ботев Пд, Ботев Вр, Арда, Локо Пд, Черно море и сега Берое.

ЦСКА е убедителен лидер в първенството по голове на жокери от пейката. След попаденията на Морено и Турицов те вече са цели 15.

Паро: Отдавна ЦСКА не е играл толкова привлекателен футбол