ЦСКА за трети пореден сезон достигна до финала за Купата на България. "Армейците" отстраниха 19-и пореден съперник на директна елиминация във всички турнири! За последно те отстъпиха на украинския Заря (Луганск) през лятото на 2019 година, припомня "Тема спорт". Тази серия е рекордна за български отбор.

За втори път през този век стадион "Българска армия" стана свидетел на изпълнение на дузпи. Първият случай бе на 4 март 2009 година, когато в четвъртфинал за купата Пирин (Благоевград) е по-точен от ЦСКА и продължава напред след 1:1 в редовното време.

ЦСКА е излязъл като краен победител в 4 от последните си 5 мача, които са се решили с удари от бялата точка. "Червените" отстраниха по този начин ФК Рига, Осиек, Лиепая и Славия, а отстъпиха на Локомотив (Пловдив) през 2020 година на финала за Купата на България.

ЦСКА победи Славия след изпълнения на дузпи!

Огромна драма! ЦСКА на финал след дузпи! Митко Евтимов герой!

След като "белите" заличиха пасива си от първия мач

Жорди Кайседо е маратонец и голмайстор №1 за армейците по пътя към финала. Той е взел участие във всяка от петте срещи на тима, като е бил на терена 488 минути и е отбелязал 5 попадения.

Ганаецът Бисмарк Чарлс, който донесе трофея с победен гол срещу Арда през миналия сезон, има само две минути не сметката си в турнира през тази кампания.

Съотношението на използваните от ЦСКА българи и чужденци в турнира за Купата е 1 към 2 - 8 родни футболисти и 16 иностранци.

Макар че 8 от 9-те гола за ЦСКА в турнира са дошли през първото полувреме, те не са успявали да започнат двубой с ранно попадение (между първата и 15-ата минута). "Червените" на са вкарали в този диапазон и в нито една от шампионатните си 27 срещи.