Вирусно заболяване е причината Маурисио Гарсес да пропусне гостуването на Локомотив (Пловдив) във вторник, научи "Тема Спорт".

Бразилецът, както и Джонатан Линдсет са се чувствали доста отпаднали още в понеделник, но тестовете им за коронавирус били отрицателни. Това е и причината те все пак да се качат на автобуса, като ЦСКА отпътува за града под тепетата с общо 20 футболисти. В деня на мача норвежецът се почувствал значително по-добре, като попадна в групата за двубоя, но остана на резервната скамейка и се появи в игра в 56-ата минута.

Бразилското крило обаче отново изпитвал дискомфорт и заедно с Галин Минков изгледаха срещата от трибуните на "Лаута".

Гарсес вече е преодолял заболяването и вчера се включи на пълни обороти в сутрешната тренировка на тима, след като в сряда всички футболисти получиха почивка. Южноамериканецът ще бъде на разположение на Саша Илич за предстоящото домакинство на Локомотив София в неделя от 17:15 часа.