Сръбският офанзивен полузащитник Лазар Туфегджич няма да бъде на разположение на Саша Илич за последните два мача на тима до края на есенния дял на шампионата, твърди "Тема Спорт".

ЦСКА взе решение за Амос Юга

29-годишният дефанзивен футболист има действащ контракт до края на сезона

Плеймейкърът получи разтежение в задната част на лявото бедро срещу Локо (Пд), като бе ясно, че ще пропусне домакинството на Локомотив (София) в неделя. Надеждите в "червения" лагер обаче бяха, че той ще се възстанови за гостуването на Черно море на 12 ноември.

Преминатите вчера допълнителни медицински прегледи показаха, че 25-годишният сърбин ще се нуждае от поне една седмица почивка, което го вади от сметките и за визитата на "Тича".

Туфегджич бе един от едва двамата футболисти на ЦСКА, взели участие във всеки от 16-те шампионатни мача през сезона. Другият е Тибо Вион. В тях плеймейкърът записа 735 минути, 4 асистенции и два гола, които дойдоха в последните три мача на тима. Той отбеляза дебютното си попадение в първенството при победата с 4:0 над Ботев Враца, а след това донесе успеха с 1:0 над Локомотив (Пловдив).