ЦСКА победи Септември (София) с 2:0 в контролна среща с благотворителен характер. Получените парични постъпления ще отидат за пострадалите от наводненията в Карловско. Попаденията за домакините отбелязаха Дюкенс Назон в първата минута и Дауда Бамба, който се разписа в 72-та минута.

Старши треньорът Саша Илич избра експериментален състав, тъй като не можеше да на разчита голяма част от основните си футболисти, които са с националните си отбори. Срещата бе наблюдавана от силния човек на "Армията" - Дани Ганчев.

Джони Велинов: Името на ЦСКА се знае силно в Европа

"Ливърпул, Монако... Играехме само срещу шампиони"

Ето как се разви двубоят:

Още в първата минута гостите опитаха да застрашат противниковата врата с далечен удар на Димитър Костадинов, който бе много неточен.

Секунди по-късно ЦСКА излезе напред в резултата, когато Дюкенс Назон бе изведен сам срещу Димитър Шейтанов, преодоля го и не изпита трудности да прати топката в празната врата.

Снимка 588758

Източник: startphoto.bg

Пет минути по-късно Атанас Кабов проби отдясно, преодоля Бауренски и стреля с неудобния си ляв крак, но бе много неточен.

В 32-ата минута Дюкенс Назон отново бе забравен от отбраната на гостите и остана сам срещу Шейтанов, но вратарят запази самообладание е спаси.

До края на първата част ЦСКА на Саша Илич не съумя да сътвори нещо по-запомнящо се пред септемврийската врата.

В 48-ата минута Йоан Бауренски сбърка с подаването и Атанас Кабов отне, след което комбинира с Димитър Костадинв, който стреля по диагонал, но ударът му бе париран.

Снимка 588766

Четвърт час след началото на второто полувреме в игра се появи Бисмарк Чарлс, заменяйки Дюкенс Назон. Това е първи мач за Бисмарк от 8 април, когато получи травма в двубой срещу Локомотив Пловдив.

Непосредствено след като влезе в игра, той получи центриране отляво и опита акробатично изпълнение, но топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 72-ата минута ЦСКА удвои преднината си след суматоха в наказателното поле на гостите при ъглов удар, когато най-прецизен се оказа Дауда Бамба и с глава порази вратата на Димитър Шейтанов.

До края на срещата липсваха голови възможности пред двете врати и ЦСКА спечели с 2:0. След паузата "червените" ще премерят сили с Пирин на "Българска армия", а Септември е домакин на Спартак Варна на "Васил Левски".

ЦСКА: Ще инвестираме още 6 милиона, а нямаме гаранция за строеж на стадиона