ЦСКА записа впечатляващ обрат срещу руския гранд Зенит (Санкт Петербург) в приятелска среща.

Проверката в Австрия завърши при резултат 2:1 за "армейците". Попаденията в тяхна полза отбелязаха Каранга и Меркадо, докато за руснаците точен беше Панюков.

И двамата треньори заложиха на интересни комбинации между титулярите и резервните състезатели в съставите си, като в рамките на двубоя на терена се появиха голяма част от футболистите, налични и в двата лагера.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ГЛЕДАЙ ТУК: ЦСКА - Зенит 2:1, Меркадо изведе "червените" напред!

Вижте състава на "червените"

Треньор на Зенит е легендата Роберто Манчини. Футболистите на италианския спец дотук бяха провеждали единствено двустранни игри от по 45 минути помежду си. Това бе първата им лятна контрола.

Въпреки приятелския характер на двубоя, първото полувреме от него изобилстваше от положения за отбелязване на попадения.

Не липсваха и тежки сблъсъци, както и спорни ситуации и пред двете врати.

Снимка 300377

Източник: CSKA.bg

ЦСКА започна по-добре, уверено, като се опитваше да владее топката през по-голямата част от времето. Футболистите на тима показаха характер и видимо не бяха особено притеснени от именития си опонент.

В 16-ата минута обаче Панюков се възползва от неточност в отбраната на "армейците" и залъга Китанов, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Натискът на руския тим продължи, като състезателите на отбора се опитаха да се възползват максимално от предимството си в резултата и да го удвоят.

Това обаче не се случи. При малко повече късмет за "червените", те можеха да стигнат не до 1, а до цели 3 гола. Във всеки един от случаите обаче Фернандо Каранга пропускаше да се разпише.

В самия край на полувремето той все пак го направи, като върна интригата в срещата с попадение за 1:1.

Вторите 45 минути бяха почти пълно копие на откриващите, с една сериозна разлика - първи този път се разписа българският състав.

Това се случи в 63-ата минута, когато Кевин Меркадо демонстрира завидна техника и хладнокръвие, пращайки топката в мрежата с добре преценен изстрел за 2:1.

Зенит направи всичко възможно, за да се върне в срещата, но не успя да го направи.

Така, въпреки че резултатът не е определящ в контролите, победата на "червените" определено е престижна и респектираща, още повече при положение, че ЦСКА не просто се държа като равен с равен с тим от подобна класа, а доказа и че може да му отбележи две попадения и да се добере до крайния успех.

Снимка 300376

ЦСКА вече победи в два спаринга от по 45 минути Вакер (3:1) и Габала (2:0) и спечели първата си купа, под ръководството на Стамен Белчев, преди няколко дни.

Зенит ще срещне и Лудогорец в Австрия - на 25 юни.

Епизод №2: ЦСКА срещу Роберто Манчини

Сега италианецът се изправя срещу "червените" със Зенит

Миналото лято пък ЦСКА отново се изправи в проверка срещу отбор, воден от Манчини - италианския Интер и също го победи с 2:1.

Първа купа за ЦСКА на Стамен Белчев!

Отборът спечели турнира в Австрия

Зенит завърши 3-ти в Премиер лигата през изминалия шампионат. Носител е на Купата и Суперкупата на УЕФА през 2008 г. Питерци са 6-кратни участници в групите на Шампионската лига, като 2 пъти се класират на 1/16-финал. Ставали са 5 пъти шампиони на Русия.