ЦСКА победи Вихрен с 3:0 в последната си контрола преди началото на новия сезон. Непосредствено преди мача на "Армията" бяха представени футболистите, които ще защитават цветовете на "червените".

Снимка 432689

Първото по-интересно положение в срещата беше на сметката на Вихрен. В 10-ата минута момчетата на Здравко Лазаров развиха много добре своята атака, но Черниаускас спаси изстрела на Димитър Калчев към вратата си.

Десет минути след това новото попълнение на ЦСКА Греъм Кери опита да отбележи от дистанция, но ударът му мина над вратата.

В 22-ата минута Тони Уот получи хубав пас в наказателното поле от младия Митко Митков, но ударът му беше блокиран от играч на Вихрен.

Все пак, пет минути по-късно, Кери откри резултата със страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Снимка 432690

ЦСКА - Вихрен 3:0

Първият мач на ЦСКА от новия сезон е домакинството на черногорския Титоград

Втората част момчетата на Добри Митов излязоха на терена в следната формация: Бусато, Стойчо Атанасов, Петър Занев, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Рубен Пинто, Али Соу, Валентин Антов, Евандро, Диего Фабрини, Тиаго.

През втората част темпото беше доста по-бавно в сравнение с първото полувреме.

В 50-ата минута Али Соу излезе сам срещу Симеон Симеонов, който се опита да го спре и да улови топката, но не успя. Ганаецът обаче не успя да да я насочи добре и тя мина покрай вратата.

Три минути по-късно Соу се реваншира за пропуска си и удвои резултата, след като засече центриране от левия фланг на Петър Занев и не остави шансове на вратаря Симеонов.

В 72-ата минута играч на Вихрен опита да намери свой съотборник, но вместо това подаде на Евандро. Бразилецът напредна и шутира, но в аут.

Седем минути преди края Рубен Пинто направи резултата класически с попадение от границата на наказателното поле.

Първият официален мач на ЦСКА е срещу черногорския Титоград от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят е във вторник, 9 юли, от 20:30 часа.