ЦСКА постигна едва втората си победа по време на зимната си подготовка. "Армейците" успяха да надвият Струмска слава с 2:0 на собствения си стадион "Българска армия". Това бе и генерална репетиция преди подновяването на първенството, където на ЦСКА предстои мач с Левски. Първото попадение реализира новата покупка на "червените" Стефано Белтраме, който откри головата си сметка в 44-ата минута на мача, след удар в долния ъгъл на вратаря. Вторият гол дойде в 78-ата минута, когато Рубен Пинто реализира от дузпа.

Снимка 465745

Първите минути на мача бяха доста "постни" и не предложиха нищо интересно пред двете врати. В 34-ата минута "армейците" като по чудо не откриха, след като Петър Занев изпълни фаул и качи топката на главата на Али Соу, който насочи коженото кълбо към далечната греда, но ударът му излезе в аут.

ГЛЕДАЙ ТУК: ЦСКА 2:0 Струмска слава, Рубен Пинто удвои от дузпа

"Армейците" излизат в последна контрола преди Вечното дерби

Минута преди края на полувремето "червените" вкараха първия гол в мача. Новото попълнение на отбора Стефано Белтраме успя да се разпише, след като топката стигна до него след рикошет, а той бе на правилното място в наказателното поле, където с премерен удар откри резултата.

Снимка 465746

5 минути след подновяването на мача Али Соу направи страхотен пропуск. Армейците" направиха многоходова атака с пасове с по едно докосване, в което Кристиян Малинов изведе Соу на перфектна позиция, той се освободи от защитник , но идарът му към вратата бе твърде несериозно и мина встрани.

Снимка 465747

В 78-ата минута резултатът стана 2:0. Отборът на Милош Крушчич получи правото да изпълни дузпа, след като Ахмедов бе повален в наказателното поле. Зад топката застана Рубен Пинто, който не сгреши и покачи за 2:0.

Няколко минути преди края на срещата се получи меле на терена, след като на два пъти играч на гостите направи излишни груби нарушения и това нажежи обстановката на терена, след като и двата отбора започнаха да се блъскат. Все пак до по-сериозни ексцесии не се стигна.