ЦСКА записа победа над Спортист (Своге) в контрола.

"Червените" се наложиха с 3:1 над тима от Втора лига в среща, играна на тренировъчната база в "Панчарево".

Младата надежда на "червените" Асен Дончев ознаменува отличната си игра с попадение, за да открие резултата, но в края на полувремето Ариф Федерадов изравни за гостите.

През второто полувреме Мухар даде нова преднина за домакините от дузпа, а Бисмарк Чарлс оформи крайното 3:1.

Снимка 568265

Срещата започна динамично. В 5-ата минута, след центриране отляво за гостите, Ферадов засече и фаулира Евтимов, след което прати топката в мрежата, но попадението правилно не бе зачетено заради нарушение.

Десет минути по-късно, Браян Морено бе изведен отлично в наказателното поле, той върна с пета към Асен Дончев, който с удар от около дъгата стреля и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Стефано Кунчев за 1:0.

ЦСКА - Спортист (Своге), 3:1

Стойчо Младенов дава шанс за изява на нови попълнения

В 17-ата минута Калоян Кръстев бе изведен отдясно, нападателят пусна успореден пас към Баи, който вкара топката в мрежата и тогава реферът вдигна флага за засада.

В 25-ата минута се стигна до нов отменен гол за ЦСКА. Мухар стреля от около 30 метра, Стефано Кунчев изби, Браян Морено направи добавка, но флагът на страничния рефер бе вдигнат за засада на новия играч на "червените".

Снимка 568244

Минута преди края на полувремето, Ариф Ферадов бе изведен сам срещу вратаря, нанесе удар и след рикошет в крака на върнал се защитник, топката мина над Евтимов и влезе за 1:1.

През втората част, "червените" продължиха да бъдат по-дейният отбор на терена.

Снимка 568240

ЦСКА можеше да вкара още в първата минута след подновяването на играта. Гарсес бе изведен отлично отляво и стреля от воле с левия крак, но на сантиметри от целта.

В 55-ата минута, играещият много силно Асен Дончев достигна до една топка, току преди да напусне терена, центрира отдясно, Бисмарк овладя и бе съборен в наказателното поле. Карло Мухар стреля хладнокръвно в долния десен ъгъл, вратарят не успя да се намеси - 2:1.

Снимка 568243

В 64-а минута Гарсес направи нещо изключително красиво - гардира топката извън наказателното поле и стреля от въздуха по диагонала, като прати топката точно в сглобката на вратата. Девет минути по-късно Мухар пусна пас между двама защитници към Бисмарк Чарлс, който ги надбяга, финтира вратаря и вкара на празна врата за 3:1.

До края на срещата ЦСКА изпусна още няколко изгодни положения за гол и мачът приключи със заслужена победа на "червените" с 3:1 над тима на Спортист (Своге).

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 4. Мено Кох, 29. Томас Лам, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 28. Браян Морено, 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев

Резерви: 1. Густаво Бусато, 26. Юлиан Илиев, 19. Ясен Спиров, 18. Любомир Цветанов, 22. Мартин Сотиров, 6. Християн Петров, 20. Костадин Анев, 11. Калоян Пехливанов, 3. Жеферсон, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Маурисио Гарсес