ЦСКА се класира за плейофите към груповата фаза на Лигата на конференциите след успех с 0:2 над Сейнт Патрикс като гост. Първият мач в София завърши 1:0 за ирландците и по този начин българският тим продължава напред с общ резултат 2:1.

Головете за българския евробоец на "Тала Стейдиъм" отбелязаха Маурисио Гарсес (10') и Иван Турицов (81') от дузпа.

Сейнт Патрикс - ЦСКА 0:2 (Развой на срещата по минути)

ЦСКА гостува на Сейнт Патрикс Атлетик в среща-реванш от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите

"Армейците" станаха първият български отбор, който елиминира съперник в евротурнирите след загуба у дома в първия мач.

За място в групите на Лигата на конференциите ЦСКА ще играе с швейцарския Базел, който "армейците" елиминираха преди две години в плейофния кръг. Швейцарците елиминираха Брьондби след изпълнение на дузпи.

"Червените" успяха да заличат пасива си от първия мач още в първите минути на двубоя. В 12-ата се стигна до изпълнение на корнер, при което Тибо Вион центрира топката около границата на вратарското поле и оставеният напълно непокрит Маурисио Гарсес реализира с глава за 0:1.

Снимка 583859

Източник: startphoto.bg

Домакините от Сейнт Патрикс пропуснаха отлична възможност да изравнят в средата на първото полувреме. Тогава Адам О'Райли бе изведен очи в очи с Густаво Бусато, но бразилският страж на ЦСКА показа много добър рефлекс и с десния крак изби топката.

До края на първата част българският отбор бе по-добрият на терена, но не успя да материализира предимството си. Малко преди изтичането на първия час игра Браян Морено стреля опасно към вратата на Сейнт Патрикс, но вратарят Джоузеф Ананг спаси.

Снимка 583863

В 74-тата минута домакините пропуснаха невероятна възможност да изравнят. Резервата Серж Атакайи надбяга защитник на ЦСКА и стреля с левия крак, но Бусато спаси. Топката попадна у О'Райли, но той не успя да уцели опразнената врата.

Така се стигна до 81-вата минута, в която ЦСКА получи правото да изпълни дузпа. Дълъг диагонален пас бе овладян на гърди от Маурисио Гарсес, който бе задържан за фланелката от Хари Брокбанк и съдията Хорациу Феснич посочи бялата точка.

Зад топката застана Иван Турицов, който хладнокръвно реализира за 0:2.

Снимка 583862

До края на двубоя Сейнт Патрикс хвърли всички сили в търсене на гол, който да прати мача в продължения, но с разумна игра в защита "червените" не позволиха това.

След последния съдийски сигнал на терена настана бой между играчите на двата отбора, при който нидерландският бранител на ЦСКА Брадли де Нойер получи червен картон.